forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ÖZKÖK GİDECEK GİBİ KONUŞTU: GENEL YAYIN YÖNETMENİNİN KİM OLACAĞINA AİLE KARAR VERECEK...

Aktif .

 CNNTürk'te yayınlanan Medya Mahallesi programına konuk olan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, "Genel yayın yönetmenlerini tayin yetkisi Aydın Bey ve ailesidir. " dedi...


Özkök, programın sunucusu Ayşenur Arslan'ın "Ne zaman bırakacaksınız" şeklindeki sorusuna şu cevabı verdi..

"Türkiye'de kim Hürriyet'in genel yayın yönetmenliğinden çekip gitmek ister. Ama şu var ben buraya gelmek istemedim. Geldiğimde de 2-5 yıl arasında bir sürede giderim diye bakıyorum. Fakat kader beni burada tuttu. Bir gazetenin başına genel yayın yönetmemini, gazetenin sahibi getirir sahibi götürür. Benim kültürüm patrona saygı kültürüdür. Ben Aydın Bey'e hergün hesap verdim.  Aydın bey beni tuttu. 60'ımda bırakacaktım. Sedat Ergin gelecekti benim yerime. Milliyet'in başına istediler. Çok üzüldüm. Sedat'a tavsiyelerde de bulunamadım. Ben olsam gitmem kalırım dedim Hürriyet'de... 4 gün sonra Ertuğrul Özkök yerine gelecek Sedat Ergin'in ayağını kaydırdı diye yazdılar. Aydın Bey otur dediği sürece oturur, kalk deyince aynı mutlulukla kalkar bana verilecek iş neyse onu yapmaya devam ederim."

Özkök, Hürriyet'e yeni bir yayın yönetmeni gelebileceği imasında da bulunarak şu açıklamayı yaptı.

"Genel yayın yönetmenlerini tayin yetkisi Aydın Bey ve ailesidir. O sorunun muhatabı da Aydın beydir. Aydın ve kızlarıdır. Genel yayın yönetmeninin kim olacağına aile karar verecektir. İyisi de budur."

Ayşenur Arslan'ın sorularından biri de "odanızdan tek bir şey alıp gitmeniz gerekse o ne olurdu" idi... Özkök'ün bu soruya verdiği yanıt ise anlamlıydı...

"Burdan tek bir şey kurtarın dense... Kendi kendimden kurtulmak istiyorum... O yüzden ceketimi burada bırakırım kendim giderim."

Hürriyet Video'larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!

 
DKM ARŞİVİ