forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BAZI GAZETELERİN BAYKAL'LA İLGİLİ TAVRI DİKKAT ÇEKİCİ...

Aktif .


vatan_baykal_depremiCHP lideri Deniz Baykal’ın gizli görüntülerinin olduğu belirtilen video ilk gün, kendisine yakın duran gazetelerde manşetlere çıktı, karikatürize edildi... Yazarlar Baykal'ı açık açık istifaya davet etti...  İkinci günde ise manşetlerde Baykal'a suikast iddiaları vardı...


CHP lideri Deniz Baykal ait olduğu iddia edilen kamera görüntülerine ilişkin dün gazetelerde yer alan haberler ezber bozucuydu. Vakit, Star, Zaman ve Bugün haberi birinci sayfasından görmezken CHP’ye yakın olan gazetelerin Baykal’ı eleştiren haber ve yorumları dikkat çekiciydi.

Başta Doğan Grubu gazeteleri olmak üzere Baykal'a yakın duran gazeteler ilk günün şaşkınlığını üzerlerinden atmışa benziyor. Bugünün manşetlerinde ise CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın gündeme getirdiği 'Baykal'a suikast iddiası'  vardı. Ancak köşe yazarları Deniz Baykal'a eleştiriler yöneltmeye ve istifa çağrıları yapmaya devam etmişler.

Ortaya çıkan görüntülerle ilgili en ilginç yazı, bir dönem CHP'de milletvekilliği yapmış, daha sonra Deniz Baykal'la ters düşerek CHP'den ayrılmış olan Zülfü Livaneli'den geldi. Livaneli ortaya çıkan görüntülerin 8 yıl öncesine ait olduğunu belirtmiş...

Vatan'ın başyazarı Güngör Mengi de iki gündür Baykal'ı istifaya davet ediyor... Mengi bugün 'Baykal'ın o koltukta oturması ziyandır' başlığıyla yazı kaleme almış...

Taraf Gazetesi'nin dikkat çektiği ilk gün gazete haberleri şöyle:

CHP lideri Deniz Baykal ait olduğu iddia edilen kamera görüntülerine ilişkin dün gazetelerde yer alan haberler ezber bozucuydu. Vakit, Star, Zaman ve Bugün haberi birinci sayfasından görmezken CHP’ye yakın olan gazetelerin Baykal’ı eleştiren haber ve yorumları dikkat çekiciydi.

Habertürk

Gazete, haberi “Dört dörtlük rezalet” başlığıyla manşetten verdi. Nesrin Baytok ile Baykal’ın yan yana pek çok fotoğrafrını kullandı. Haberin spotunda “Baykal’ın Ankara Milletvekili Nesrin Baytok ile ‘yatak odası görüntüleri’ ortalığı karıştırdı” dendi. Birinci sayfada skandalla dalga geçen bir karikatür yayınlandı. Fatih Altaylı Baykal’ın hemen istifa etmesi gerektiğini yazdı.

Hürriyet


“Baykal’a kaset darbesi” sürmanşetiyle verilen haberde, “Baykal ve Nesrin Baytok’a ait olduğu ileri sürülerek internet sitelerine konulan gizli kamera görüntüleri siyasette deprem etkisi yarattı” dendi. CHP’ye yakın isimlerden Tufan Türenç Baykal’ı istifaya çağırdı.
Milliyet

“Sırada ne var?” sürmanşetiyle verilen görüntülerin TBMM’de anayasa oylaması sürerken çıkmasına dikkat çekilerek komplo vurgusu yapıldı.

Sabah

Sabah gazetesi haberini “Baykal’a şok” başlığıyla manşetten verdi. “Görüntülerde Baykal olduğu iddia edilen bir kişi çıplak bir kadınla görülüyor” şeklinde verilen haberde bu görüntülerin 10 dakika sonra yayından kaldırıldığı belirtildi.

Vatan

Gazete “Baykal depremi” başlığıyla sürmanşetten verdiği haberde “Yatak odası görüntüleri Türkiye’yi sarstı” yorumunu yaptı. Başyazar Güngör Mengi sert sözlerle eleştirdiği Baykal’ı istifa etmeye çağırdı.

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN