forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

'TECRÜBE KONUŞUYOR' NEDEN YAYINDAN KALDIRILDI?

Aktif .

tecrube_konusuyorMilliyet yazarı Hasan Cemal ve Radikal yazarı Cengiz Çandar’ın CNN Türk’te birlikte hazırlayıp sundukları “Tecrübe Konuşuyor” programı CNN TÜRK Yönetimi tarafından sürpriz bir şekilde yayından kaldırıldı. Cengiz Çandar; "Programın bize haber verilmeden aniden yayından kaldırılması hem bize hem izleyicilere yapılan büyük bir ayıptır” dedi...

Programın ani bir şekilde sona erdirilmesi soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Taraf Gazetesi'ne konuşan Cengiz Çandar, CNN Türk yönetiminin yaz dönemine geçilmesi nedeniyle programın yayından kaldırıldığını açıkladığını kaydetti. Bunun inandırıcı olmadığını söyleyen Çandar, “Programın bize haber verilmeden aniden yayından kaldırılması hem bize hem izleyicilere yapılan büyük bir ayıptır” dedi.

Yönetim tarafından kendilerine format değiştirilirse programa tekrar devam edilebileceği yönünde ifadelerde bulunulduğunu söyleyen Çandar, “Bunun fazla ciddiye alınacak bir yanının olmadığını” kaydetti. Çandar, “Programın adı ‘Tecrübe Konuşuyor’. Toplumda isimleri bilinen, mesleki tecrübeleri ortada olan iki insan söz konusu. Ve onların da hitap ettiği geniş bir çevre var. Böyle gerekçeleri ileri sürmek programın adının ifade ettiği duruma ve hitap edilen geniş kitleye yapılan saygısızlığa işaret ediyor” dedi.

DKM ARŞİVİ