forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

NE CUMHURİYET, NE SÖZCÜ... CHP SEÇMENİ EN ÇOK HANGİ GAZETELERİ OKUYOR?

Aktif .

   CHP Genel Merkezi'ne geçen hafta sunulan bir anket, partinin seçmenlerinin hangi gazetelerden etkilendiğini ortaya çıkardı. Ankette, CHP seçmeninin etkilendiği gazetelerin başında Hürriyet yer aldı. Ankete göre, CHP seçmeni en çok Hürriyet'te partisiyle ilgili yer alan haberlerden etkileniyor.

CHP seçmeninin etkilendiği ikinci gazete ise Milliyet. "Sosyal demokrat" çizgide yer alan Milliyet'te CHP'liler en çok Melih Aşık'ı okuyor. Hasan Cemal ise sıralamaya dahi giremiyor. Vatan Gazetesi ise Milliyet'i takip eden gazete olarak üçüncülüğe oturuyor. Ankette yer alan en ilginç sonuç ise Sözcü ve Cumhuriyet'in durumu.

Haber7.com'da yer alan habere göre, CHP seçmeninin "en az etkilendiği gazete" Cumhuriyet. Seçmeni etkileme bazında yedinci sıraya oturan Cumhuriyet'i Sözcü Gazetesi takip ediyor. Sözcü Gazetesi, CHP seçmenini etkileme noktasında zayıf kalıyor. CHP'liler Sözcü'yü "magazin - bulvar gazetesi" olarak tanımlıyor. Sözcü bu yüzden ankette en alt sırada yer alıyor.

Bu anketin ardından CHP Genel Merkezi'ndeki hesaplar da yeniden yapılmaya başlandı. CHP Genel Merkezi, Sözcü ve Cumhuriyet'in durumunu gördükten sonra, "gazete dağıtım" işini askıya aldı.

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek'in ortaya koyduğu çalışmaya göre, ilçe örgütleri İstanbul'da hergün 40 bin Sözcü'yü kahvehanelere dağıtacaktı.

Şimşek'in bir diğer planı da Cumhuriyet'e ilişkindi. Şimşek, göreve geldikten sonra yaptığı ilk örgüt toplantısında "her gün 10 bin cumhuriyet, 40 bin Sözcü dağıtacağız" demişti. 39 ilçe başkanı ve 20 il yöneticisine bu kararını tebliğ eden Şimşek'in bu planı da yapılan anketle birlikte suya düşmüş oldu...

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN