forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

DOĞAN GRUBU VE MEHMET ALİ ERBİL'E ALEVİLER'DEN PROTESTO!

Aktif .

mehmet_al_erbilStar TV'de yayınlanan Çarkıfelek programında sunucu Mehmet Ali Erbil bir gafa daha imza atarak alevileri kızdırdı. Erbil'in  'Mum söndü mü yapıyoruz burada?' şeklindeki ifadesi yoğun bir tepkiye neden oldu...



Erbil, daha önce Star TV'de yayınlanan bir evlilik programında kendine eş adayı arayan 80 yaşındaki bir kişiye, "Ben Kızılbaş mıyım ki?" sözlerini kullanmış ve yine Alevilerin tepkisine neden olmuştu.

Erbil daha sonra ise, "Sözlerim yanlış anlışıldı, ben öyle bir laf etmem. Alevi birçok arkadaşım var"  diyerek özür dilemişti..

DOĞAN GRUBU'NA DA PROTESTO...

Diğer yandan Mahmutbey'deki Star TV'nin Doğan Medya Center'da bulunan stüdyolarında güvenlik önlemlerinin artırıldığı belirtildi. 

Sözlere tepki gösteren bir grup vatandaş ise İzmir'de Doğan Yayın Holding bünyesindeki kuruluşların bulunduğu bina önünde toplandı.

Erbil'in, Star televizyonundaki programında kullandığı sözlerin ardından Doğan Haber Ajansı (DHA), Hürriyet ve Milliyet bürolarının bulunduğu bina önünde gelen vatandaşlar protesto gösterisi yaptı.

Erbil'i protesto eden gruptaki bazı vatandaşlar binaya yumurta attı.

Yıllar önce buna benzer bir potu Güner Ümit kırmış ve ekranlara bir daha dönememişti.

ERBİL ÖZÜR DİLEDİ


Mehmet Ali Erbil CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge' programına bağlandı ve daha önce yaptığı bir savunmayı tekrar etti: Sözlerim yanlış anlışıldı, ben öyle bir laf etmem. Alevi birçok arkadaşım var...


İŞTE TEPKİ ÇEKEN GÖRÜNTÜLER

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN