forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

MEMECAN'IN ÖNERİSİ POLEMİKÇİ YAZARLARIN HOŞUNA GİTMEYECEK!

Aktif .

salih_memecan_24Kanal 24’te "Günün Manşeti" programına katılan Medya Derneği Başkanı ve Sabah gazetesi çizeri Salih Memecan, basında yaşanan polemik ve kavgalarla ilgili ilginç bir öneri ortaya attı. Memecan'ın önerisi polemiksever köşe yazarlarının hiç hoşuna gitmeyecek!


Sunuculuğunu Seda Selek’in yaptığı ve Ergun Babahan’ın yorumcu olarak katıldığı "Günün Manşeti" programına konuk olan  Salih Memecan, her medya kuruluşunun köşe yazarlarıyla ilgili kendi otokontrol sistemini oluşturması gerektiğini söyledi.

Selek’in, Medya Derneği Başkanı olarak değerlendirmesini istediği, “medyadaki kavgalar”ı yorumlayan Salih Memecan medya yöneticilerinin de sorumluluk alması gerektiğini söyledi.

Köşe yazarlarının ağır hakaretlere varan, özel hayatlara girilen tartışmalar için, gazetelerde köşe yazarlarına ayrılan bölümün, diğer yazarlara hakaret etme özgürlüğü içinde kullanılmasını, medya yöneticilerinin editoryal bir otokontrol mekanizması kurmadıkları için seviyenin bu kadar düştüğünü ifade etti ve “kanunlarla düzelecek bir mesele değil, yöneticilere çok iş düşüyor” dedi.

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN