forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

AK PARTİ'YE OY VERENLER 'APTAL' MI? MUHALİF KOMEDYENLER İŞ BAŞINDA...

Aktif .

ugurdundar_mujdatgezenStar TV'de yayınlanan Arena Programına katılan tiyatrocu Müjdat Gezen, Aziz Nesin’in bir zamanlar söylediği, "Türkiye'nin yüzde 60'ı aptal" sözüne gönderme yaparak, “Bir ankette AKP yüzde elli çıkmış. Aslında Aziz Nesin kriterine göre yüzde 60 çıkması lazım” dedi.

Programın diğer konukları, Levent Kırca ve Yılmaz Özdil, Gezen'in bu sözüne kahkahayla karşılık verdiler...

Uğur Dündar ve Nedim Şener’in hazırlayıp sunduğu Arena programı, hükümete muhalif olarak tanınan komedyen ve gazetecileri buluşturdu.

Son seçim anketlerinde Ak Parti'nin yüzde 50 çıkmasını diline dolayın Müjdat Gezen, “Türkiye’de hep bir seçim anketi yapılır. Hangisi önde gidiyor nedir senin bu konuda düşüncen” diyerek Özdil’e sordu. Özdil de anketlere inanmadığını çeşitli örneklerle açıklayarak “Mesela bir ankette Turgut Özal’ı Türkiye’nin en yakışıklı adamı seçtiler” dedi.

Bunun üzerine Gezen, “Yeni yapıldı bir tane AKP yüzde elli çıkmış. Aslında Aziz Nesin kriterine göre yüzde 60 çıkması lazım” dedi. Katılımcıların kahkahalarla karşıladığı cümleye Özdil, “Ben yüzde 250 bekliyorum” diyerek dalga geçti...

Uğur Dündar da “İtalya’dan bahsediyorsun değil mi ?” diyerek gülmeye devam etti. Bunun üzerine Gezen, “Tabi tabi Hakepe” diye yanıt veriyor.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN