forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

HALK TV CHP'NİN İŞİNE EN ÇOK YARAYACAĞI DÖNEMDE NASIL KAPANDI?

Aktif .

ETİKETLER:Halk TVlCHP
halktvYayınlandığı dönemde 24 saat CHP yayını yapan Halk TV'nin parasının parti kasasından ödenmesi bile Halk TV'yi kurtarmaya yetmedi... Kanunların arkasından dolaşılarak kurulan Halk TV macerası nasıl sonlandı?

Dipnot.tv
internet sitesinde CHP'nin Halk TV'yi nasıl kanunların arkasından dolanılarak kurduğunu ve işlettiğini ortaya koyan bir haber dikkat çekiyor... 

"Halk TV neden kapandı?" başlığıyla yayınlanan kulis haberi Dipnot.tv Ankara temsilcisi Sinan Cem  yazmış... 
...
Kılıçdaroğlu, kurmaylarına Halk TV çalışanlarının maaşlarını alamaması gibi hayati sorunlardan kurtulmaları talimatı vermişti. Hatta, "emek sömürüsü yapmaktansa kanalın kapanmasını tercih ederim" dediği rivayet ediliyor. Kılıçdaroğlu'nun bu talimatının CHP'deki sorumlusu tabii ki Mali İŞlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş oldu.

Ekonomi Profesörü Güneş, Halk TV'nin dosyasını önüne koydu ve çalıştı. Kanalın kurtarılabileceğini hesapladı. Bu amaçla parti içinde bir de inceleme yapıldı. Trabzonlu bir işadamı kanalı satın alabileceğini ve CHP'nin istediği gibi kullanabileceğini söyledi.
Para da bulan Güneş, hemen Halk TV hisselerinin devri için girişimlere başladı. Ancak kısa süre içinde durum ortaya çıktı. Kanal eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın uzaktan bir akrabası üzerineydi ve üstelik sözkonusu akraba hisseler konusunda Baykal'ın onayını almadan hiçbir işlem yapmak istemiyordu.

İş döndü dolandı Baykal'a geldi anlayacağınız. Kısa süre önce CHP'deki koltuğunu ve gücünü kaybeden Baykal'ın tavrı CHP yönetimini şok etti. Çünkü Baykal, hisselerin sahibine devir değil şirketin kapatılması yönünde telkinde bulunmuştu. Nuh deyip peygamber demeyen Baykal'ın ısrarı bir türlü kırılamadı ve sonunda Halk TV tarih oldu.Oysa yaklaşan seçimlerde TV kanalları mitinglerden daha önemli propaganda aracına dönüşecek. Çünkü yeni yapılan yasal düzenleme ile siyasi partilerin seçim propaganda ilanlarını TV'lere vermesinin önü açıldı. AKP'nin bütçesi ve 'yandaş' denilen kanalların sayısı da hesaba katılırsa, Halk TV'den bile mahrum kalan CHP propaganda faaliyetlerine 1-0 yenik başlamış oldu.

CHP'deki kişisel çekişmeler bir kez daha partinin çıkarlarının üstünde tutuldu ve hem onlarca insan işsiz kaldı, hem CHP önemli bir propaganda aracını yitirdi.
 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN