forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

AĞCA, REHA MUHTAR'IN BİRAND'A SORDUĞU SÖZÜ, ERSOY DEDE'YE SÖYLEMİŞTİ

Aktif .

agca_ersoyReha Muhtar, Vatan Gazetesi'ndeki yazısında Mehmet Ali Birand'ı kastederek "Oğlu İçin Abdi İpekçi'nin Katilinden İmza İstedi mi O Yazar?” başlığı altında bir yazı kaleme aldı. Muhtar'ın o yazısında aktardığı olay, Mehmet Ali Ağca tarafından Ülke TV'de gazeteci Ersoy Dede'ye anlatılmıştı.

İşte Ağca'nın Ersoy Dede'ye verdiği mülakatın o bölümüyle ilgili olarak Medyasavar sitesinde çıkan haber:

BİRAND, OĞLUNA İMZA İSTEDİ

Ağca, ilk kez bir özel televizyon kanalında canlı yayına katıldı. Ülke Tv.'de Ersoy Dede'nin sorularını yanıtlayan Ağca, çok önemli iddialar ortaya attı.

Papa'nın cezaevinde yanına geldiğini, dünyanın dört bir tarafından gelen gazetecilerle görüştüğünü bazı gazetecilerle görüşmeyi reddettiğini söyledi. Türkiye'den gelen gazetecilerden Mehmet Ali Birand ve Güneri Civaoğlu ile görüştüğünü Civaoğlu'nun kendisine 'Allah Yardımcın Olsun' dediğini hatırlattı.

Ağca, Mehmet Ali Birand'ın çocuğu için kendisinden imza istediğini, cezaevi idaresinin ise attığı imzayı vermediğini söyledi.

Ağca, gazeteci Korcan Karar ile de sadece bir kez karşılaştığını kendisi ile görüşmek için çok uğraştığını, cezaevinden çıktıktan sonra en az 100 gazetecinin kendisiyle görüşmek istediğini söyledi.

Haberin Tamamı İçin: http://www.medyasavar.com/haberler/9809-Birand-olu-iin-Acadan-imza-istemi.html

İlgili Haberimiz: http://dorduncukuvvetmedya.com/3370-reha-muhtar-dan-mehmet-ali-birand-a-agca-li-soru-oglu-icin-abdi-ipekci-nin-katilinden-imzali-fotograf-istedi-mi-o-yazar.html

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN