forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

'TRT VE ANADOLU AJANSI RESMEN ÇUVALLADI...'

Aktif .

huseyin_celikAnadolu Ajansı ve TRT'nin Karayılan ile ilgili yaptığı haberleri sert bir dille eleştiren Hüseyin Çelik, kurumları ciddiyetsizlikle suçladı.

 

 

 

A Haber Ankara Temsilcisi Faruk Demirel'in sorularını yanıtlayan Ak Parti Medya İlişkilerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, önemli açıklamalarda bulundu.

Çelik TRT'nin "Karayılan yakalandı" haberiyle ilgili çok sert konuştu: "Bu olay ilk duyulduğunda ben Kanal 7'de Sayın Mehmet Acet'in konuğuydum. Orda Sayın Acet bunu söyledi ve benden de bazı yorumlar istedi. Ben tamamen ihtiyatla yaklaştım hatta bana çok ısrar etti ve net cümleler kurmadığımı söyledi. Ben uluslararası ajansların ve resmi makamların teyit etmemesi halinde bununla ilgili net bir şey söyleyemeyeceğimi söyledim.

Nitekim öyle oldu ama burada açıkça bir şey ifade etmek isterim, özel kanallar şu ve ya bu haberleri yayınlayabilir. Onların kendi problemidir ama bu meselede; devletin kanalı TRT ve devletin haber ajansı Anadolu Ajansı resmen çuvallamıştır ve bir habercilik skandalına imza atmıştır. Gerekçeleri ne olursa olsun bu kadar acemi davranmaya kimsenin hakkı yoktur. Ve bütün özel televizyonlar bütün haber kanalları yayınları kestiler saatlerce Murat Karayılan ile ilgili haberler yaptılar. Malesef Murat Karayılan'ı biraz da efsaneleştiren bir sürecin yaşanmasına sebebiyet verdiler. Bir nevi PKK propagandası oldu. Bunu insanlar isteyerek mi yaptı? Elbette yapmadılar. Bunun amacı PKK propagandası yapmak değildi. Ama bunun olmasına TRT ve AA sebep olmuştur."

İşte Çelik'in sözleri..

video

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN