forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

DENİZ BAYKAL İKLİM BAYRAKTAR GÖRÜŞMESİ İDDİANAMEDE...

Aktif .

deniz_baykal_300ODA TV iddianamesinde, Oda TV çalışanı İklim Bayraktar'ın CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile yaptığı telefon görüşmelerinin detayları da yer alıyor... 

Soner Yalçın'ın Halk TV'yi almak için yaptığı görüşmeler de iddianamede yer aldı. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Halk TV'yi kiralık olarak vermeyi kabul ettiği, ancak bir süre sonra Soner Yalçın ve H.A.'nın Halk TV'yi satın almak istediklerini belirttiği aktarılıyor. Ancak fiyat konusunda Baykal ile anlaşamadıkları ifade ediliyor. Soner Yalçın ve H.A.'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmelere devam ettiği ifade edilen iddianamede, "Bu görüşmelerde Kılıçdaroğlu'nun Yalçın'a Halk TV'nin yüzde 60'ını almasını söylediği, ancak bundan sonraki süreçte Deniz Baykal'ın kendisinin bertaraf edilmek istendiğini düşünerek Halk TV'yi satmaktan da kiraya vermekten de vazgeçtiği, bu gelişmeler üzerine Deniz Baykal'a yönelik şantaj yapılmasının planlandığı anlaşılmıştır" deniliyor.

Baykal'ın önce Halk TV'nin kiralanması ya da satılmasına sıcak baktığı, ancak daha sonra kendisinin bertaraf edilmek istendiğini düşünerek bundan vazgeçtiği iddia ediliyor. İddianamede Baykal'ın kararını değiştirmesinin ardından şüpheli Soner Yalçın ve H.A.'nın, Halk TV'yi ele geçirmek için " Deniz Baykal'ı mecbur bırakacak faaliyetlere" başlandığı anlatılıyor.

İddianamede "soner" isimli kullanıcı tara fından oluşturulduğu anlaşılan "Kılıçdaroğlu'na destek zorunlu" ibaresi ile başlayan bir belgede, "Halk TV'yi devralırsak parasal sıkıntımız kalmaz. Kılıçdaroğlu da istekli , her türlü desteği alırız ama Baykal direniyor, Baykal engelini aşmalıyız. İkna için Varan 2" ifadelerinin yer aldığına dikkat çekildi.

İddianamede Oda TV çalışanı sanık İklim Ayfer Kaleli Bayraktar'ın eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile yaptığı telefon görüşmeleri de yer aldı. Önce "Tacize uğradım" diyen, Baykal'ı Oda TV'ye, Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin'e şikâyet eden Bayraktar'ın daha sonra yeniden Baykal'la samimi telefon görüşmeleri yaptığı ifade ediliyor. İklim Bayraktar'ın bir başka telefon gö rüşmesinde Deniz Baykal ile birlikte görüntüleri yayınlanan Nesrin Baytok'a atıfta bulunarak, "Baykal Baytok muamelesi yaptı bana" dediği iddia ediliyor. Bayraktar'ın Baykal ile yaptığı bir gö rüşmeden sonra bir başka telefon görüşmesinde ise "Tohum attım, kısa süre sonra ekicem, biçicem" şeklindeki sözleri de iddianameye girdi.

Sanıklardan Oda TV çalışanı İklim Ayfer Kaleli Bayraktar ile CHP eski Genel Başkanı  Deniz  Baykal arasındaki telefon görüşmeleri de iddianamede yer alıyor. Bayraktar ile Baykal arasındaki diyalog şöyle:


- Bayraktar: Komşu komşu hu sen çok hayırsız çıktın ya... aramıyorsun ölüyorum zatürreeden.
- Baykal: Ya sen de aramıyorsun
- Bayraktar: Yemin ederim ölüyorum ya kaç gündür yatıyorum şimdi böyle birazcık iyiyim ve eşim de yok seyahatte.
- Baykal: Halbuki sağlıklı olupta hayatın hakkını vermen için bütün şartlar müsaitmiş.
- Bayraktar: Evet çok, her zaman o şartlar hep müsait de ben hasta olmasam.

21 Şubat saat 14.22

- Bayraktar: Bugün uğrayacam sana yarım saat filan, ya görüşelim bugün.
- Baykal: Ya ev, kadın var bilmem ne, karmakarışık, Daha uygun bir zamanda yaparız.
- Bayraktar: Tamam o zaman haber ver en kısa zamanda.
- Baykal: Tamam geldiğinde ben şey yaparım ve yahut da sen orası uygun olduğunda haber ver. Veya orası uygun olduğunda sen haber ver bakalım.
- Bayraktar: Tamam tamam, ya bu akşam uygun aslında.
- Baykal: Ama işte yani nasıl uygun... Neyse konuşuruz sonra.

Haber Türk

DKM ARŞİVİ