forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

EL-CEZİRE YÖNETİCİLERİNİ ŞAŞIRTAN TÜRKİYE GÜNDEMİ!

Aktif .

"Bu nasıl ülke anlamadım. Darbe günlükleri, muhtıralar, e-bildiriler, davalar, eylem planları. Türkiye'den gelen tüm haberler böyle" Bu sözler El Cezire'nin merkezinden Türkiye temsilcisine söylenen sözler...
 
 
 
Bugün Gazetesi'nde Adem Yavuz Arslan El Cezire'nin Türkiye temsilcisinin bu sözlerini yazısına taşımış. Arslan şunları yazmış..
 
 
El Cezire bile bıktı
 
Muhtıralar, 367'ler, Lahikalar, ilginç davalar ve son olarak da İrticayla Mücadele Eylem Planı. Ülke gündemi özellikle 2002'den sonra öyle bir hal aldı ki her yeni gün yeni bir polemik konusuyla geliyor.
 
Sadece Türk gazeteciler değil yabancı meslektaşlarımız da gündemi takipte zorlanıyorlar. Geçtiğimiz günlerde Arap dünyasının ünlü haber kanalı El Cezire'nin Ankara temsilcisi Yusuf El Şerif ile son belgeyi konuşurken ilginç bir anekdot anlattı.
 
El Cezire yönetimi tek kelimeyle bıkmış. Şerif'in editörü "Bu nasıl ülke anlamadım. Darbe günlükleri, muhtıralar, e-bildiriler, davalar, eylem planları. Türkiye'den gelen tüm haberler böyle" diye şaşkınlığını yansıtmış.
 
Şerif 'ne yapalım gündem böyle' dese de editörü kararlı bir şekilde " İstemiyorum böyle haberler. Ne zaman normal bir şeyler olursa o zaman haber yaparsınız" demek durumunda kalmış. Fazla bir şey söylemeye gerek yok herhalde.
 
 

DKM ARŞİVİ