forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

SES KAYDINI KİM SIZDIRDI? BİR GARİP SIZDIRMA HİKAYESİ...

Aktif .

hakan_fidanMİT'le PKK arasında yapılan görüşmelerin internette yayınlanması tartışılırken, ses kaydının ilk kez PKK'ya yakın yayın organlarında yayınlanması ve sonrasında haberin geri çekilmesi dikkat çekiyor. 

Ses kaydı ilk olarak PKK'ya yakınlığıyla bilinen Dicle Haber Ajansı’nın sitesinde “Görüşmelerin İçyüzü Erdoğan’ı Yakacak” başlığıyla duyuruldu. Daha sonra bir açıklama yapan ajans, kaydın “sitelerine yapılan sanal saldırı sonucu şifrelerin kırılması suretiyle eklendiğini” duyurarak haberi geri çekti. 

Ses kaydının Dicle Haber Ajansı'yla aynı anda yayımlayan PKK’ya yakın diğer haber ajansı Fırat Haber Ajansı da bu açıklama üzerine haberi geri çekti. 

Vimeo adlı video paylaşım sitesine Oneminute adlı bir kullanıcı tarafından eklenen ses kaydının başlığı “Erdoğan’ın iç yüzü Erdoğan’ı yakacak.” Videonun altında ise “KCK Heyeti ile devlet heyeti arasında yapılan görüşmelere ait kayıtlar, Kürt halkına ve gerilla güçlerine karşı vahşi bir savaşa girişen Erdoğan ve AKP hükümetinin Türkiye toplumuna söylediği yalanları ve ikiyüzlü karakterini ortaya çıkardı” yazılı. 

ŞAMİL TAYYAR: SES KAYDINI İSRAİL SIZDIRDI... 

İnternete düşen PKK-MİT görüşmesinin ses kaydını yorumlayan Şamil Tayyar, sızdırmayı organize eden adresi işaret etti...

Bugün TV’de Temsilciler Meclisi’nde konuşan AKP milletvekili gazeteci Şamil Tayyar, ses kaydının Başbakan Erdoğan’ın Mısır’a gittiği gün internete sızdırılmasının çok önemli olduğunu hatırlatarak olaydan İsrail’in sorumlu olduğunu ima etti. İsrail’in MİT’de ve PKK’da etkili olduğunu savunan Tayyar, geçmişte bunu doğrulayan çok örnek olduğunu söyledi. Başbakan’ın ve Türkiye’nin yeni dış politikalarının İsrail’i çok rahatsız ettiğini kaydeden Tayyar "bu komplonun ardında İsrail çıkarsa hiç şaşırmam... " dedi: 

"Hakan Fidan ile sınırlı değildir, bu çok küçük bir hedef olur. MİT’in başındaki kişinin değiştirilmesi neyi değiştirir ki? Dikkatlice bakıldığında burada bir kayıt yapıldığı görülüyor. Bunu kim sızdırabilir? Bir, PKK’da bu kayıt vardır muhtemelen. İki, MİT ekibinde de vardır aynı kayıt. Hükümete dönük çok ciddi bir komplo olduğunu düşünüyorum. Komplonun ardında İsrail çıkarsa hiç şaşırmam... Bunu sızdıranlar PKK içinden de olsa MİT’in içinden de olsa arka planda İsrail’in olduğunu, İsrail’in yönlendirdiğini düşünüyorum. "

DKM ARŞİVİ