forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

CHP'NİN GERÇEK GÜNDEM'İ...

Aktif .

kilicdaroglu tekinCHP Genel Merkezi, partililere referans gösterdiği gercekgundem.com isimli internet sitesini, Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği yazı üzerine asparagasçı olarak ilan etti... 

Milletvekili olmadan önce Gürsel Tekin'in de yazarları arasında olduğu ve CHP'liler tarafından sıkça takip edilen gercekgundem.com aslında CHP'deki derin kavganın bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. 

Seçim öncesi CHP lehine yayınlarıyla partiye büyük destek veren siteyle Kiliçdaroğlu neden karşıya karşıya geldi? 

Yeni Şafak bugün bu konuya geniş bir şekilde yer vermiş.  "CHP'de gerçek gündem ayak oyunları" başlığıyla verilen haberde Gerçek Gündem sitesinin gerçek sahibinin Gürsel Tekin olduğu savunuluyor... 

Haberde şu detaylara yer veriliyor... 

Basın ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e yakınlığıyla bilinen, gercekgundem.com sitesi sahibi Barış Yarkadaş imzası ile çıkan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ulaslararası para spekülatörü George Soros'un desteklediği TESEV'in 183 nolu kurucusu olduğunu açıklayan yazı ortalığı karıştırdı.

Sitede çıkan haber üzerine, Tekin'e bağlı olarak çalışan İletişim Koordinatörlüğü refüze edilerek "Genel Başkan İletişim Koordinatörlüğü" olarak yalanlama yapıldı. Bu şekilde Tekin'in sorumluluğundaki birim Tekin'e ait olduğu iddia edilen siteyi yalanladı. CHP'den yapılan bu açıklama gizliden gizliye devam eden iktidar çatışmasını da iyice açığa çıkardı. Sitedeki haberler için "asparagas" deyimi kullanılırken, gerçeği yansıtmadığı da belirtildi. Kılıçdaroğlu'nun isteği ile yayınlanan yalanlamada, "Uzun zamandan beri CHP konusunda kendisini referans gösterme gayretinde olan Gerçek Gündem'in CHP örgütüyle, CHP'deki gelişmeler konusundaki haberleri ve yorumları asparagastır, gerçeği yansıtmamaktadır" ibaresi kullanıldı.

Sitenin "gerçek değil, hayali gündemlerle" sitenin haberlerini yazdığı ifade edilen açıklamada, "CHP örgütünü yanıltmaya ve CHP'deki yenilenmeyle ilgili olarak kuşkular yaratmaya çalışan internet sitesinin haber ve yorumları maksatlıdır. Bu nedenle partililerimiz tarafından da ciddiye alınmamalıdır" uyarısında da bulunuldu.

ÇAPAN KARARI BARDAĞI TAŞIRDI

Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile yapılan yalanlamada "yenilenme" ibaresi dikkat çekti. Kılıçdaroğlu tarafından partide bir süredir yapılan ve Gürsel Tekin'in koltuğunu kaybetmesi ile başlayan çalışmada, partinin delege yapısından başlamak üzere ilçe ve il yönetimlerine varana kadar bir dizi dönüşüm çalışması başlamıştı. CHP'nin eski Genel Sekreteri Önder Sav'ın kalan izlerini yok etmeye yönelik bu çalışmada bir dönem örgütten sorumlu genel başkan yardımcılığı yapan Gürsel Tekin tarafından oluşturulan yapı yıkılmaya çalışılıyor. Bununla ilgili çatışmalar ise İstanbul İl Başkanlığı'nda kendini gösterdi. Nebil İlseven'in 57. gününde istifa etmesinin ardından Gürsel Tekin'e yakınlığıyla bilinen Bahri Şahin il başkanlığına getirildi. Ancak, Şahin de bu görevde fazla kalamadı ve yerine Oğuz Kaan Salıcı getirildi. Salıcı hakkında gercekgundem.cok sitesinde olumsuz haberler çıkması da dikkati çekti.

Esenyurt Belediyesi eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın partiye dönüşüne vize verilmesinin de gerginliği artırdığı belirtildi. Tekin'in partiye dönüşüne sıcak bakmadığı Çapan'ın vize alması ise tartışmanın ateşinin yükselmesine ve Tekin'in açıktan hedef almasına neden oldu.

HABERİ ARŞİVDEN SİLDİLER

Kılıçdaroğlu'nun, Tekin ile ziyaret ettiği gercekgundem.com sitesi için "Hergün en az bir kere girip bakarım" dediği haberin, CHP genel merkezince yapılan yalanlama ve siteyi asparagasçılıkla suçlaması sonrası arşivden silinmesi dikkati çekti. (Yeni Şafak 15 Kasım 2011)

Gercekgundem.com'un Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş yönettiği sitede yazdığı yazıda CHP Genel Merkezine ve Gürsel Tekin'le ilgili iddialara cevap vermiş. Okuyalım... 

 

İşte CHP'ye ilk ve SON cevabım...

CHP Genel Merkezi'nin bugün Gerçek Gündem'i hedef alan o yazısını hepiniz okudunuz. 

CHP'nin resmi internet sitesinde yer alan ve bizim de sansürsüz bir şekilde yayımladığımız o açıklama hakkında söylenecek çok şey var.

Ancak; okurlarımın sabahtan beri durmayan twitter, facebook ve SMS mesajları tek bir istekte birleşiyor. Telefon açan okurlar, tek bir şey istiyor: "Lütfen bu düzeysizliğe, kalitesizliğe ve pespayeliğe cevap vermeyin."

Ben de "tek patronum" olan okurlarımın isteğini yerine getiriyor ve onların istediğini yapıyorum. 

* * *
 


NOT: Sevgili okurlarım, askerlik görevimi bitirip döndükten sonra Gerçek Gündem'i kurmaya karar verdim. O gün, kredi kartımın bakiyesi yetersiz olduğu için, internetteki bazı işlemleri yapamamıştım. Bunun üzerine, okul arkadaşım Özkan Akpınar ''imdadıma'' yetişmiş ve siteyi kurabilmem için eksik kalan 20 doları (Otuz TL) kredi kartından ödemişti. O günden bugüne değişen bir şey yok. O gün de patronum yoktu, bugün de yok. 

Gerçek Gündem, arkasında onur dolu altı yıl bıraktı. Ne paraya eğildi, ne de güce... Ne reklam için kapılarda dilendi, ne de güçten yana tavır aldı. Saygınlığımız, sözümüzün etki yaratması, yazdıklarımızın gündem yaratmasının sebebi budur. "Gerçek Gündem yazmışsa doğrudur"mottosu, işte böyle oluştu... 

Bugüne kadar altına imza atamayacağımız hiçbir şey yazmadık. Yazdığımız hiçbir şeyden utanmadık. Emin olun ki; bu tavrımız yine sürecek. Gerçek Gündem, medya kuruluşlarının teslim alındığı, reklam, siyasi ve hukuki baskılarla susturulmaya çalışıldığı bir dönemde, halkımızın yine hava deliği olacak!

Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın...

 BİR DE HATIRLATMA:

Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Haziran seçimleri öncesi Güneş Gazetesi Yazarı Talat Atilla'ya şunları söylemişti: 

"İnternet benim için de CHP için de çok önemli. Bu mecrayı en etkin bir şekilde kullanıyoruz. Haber sitelerinin çoğunu takip ediyorum ama her gün mutlaka bir şekilde girdiğim 4 haber sitesi var. Turktime.com, Gerçekgündem.com, Gazeteoku.com ve Odatv’yi takip ederim." http://www.gercekgundem.com/ 

DKM ARŞİVİ