forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ERTUĞRUL ÖZKÖK'TEN 'ŞARTLI' İSTİFA MEKTUBU...

Aktif .

ertugrul_ozkok_300Tarafsız Bölge programında yaşanan 'Şantaj' tartışmasına Ertuğrul Özkök'ün tepkisi şartlı istifa dilekçesi oldu. Özkök, köşesinde yayınladığı mektupta Can Ataklı'nın iddiasının doğru olması halinde istifa edeceğini duyurdu. 


Ertuğrul Özkök'ün bugün köşesinde yayınlanan yazısı.. 

Sayın Aydın Doğan,

Aydın Bey, bu yazı, 18 yıllık patronuma dilekçemdir.
Dün gece bir televizyon kanalında, bana atılan bir iftiraya cevap vermek üzere bu televizyon kanalına bağlanmışsınız. Size her zamanki saygımla bir kez daha teşekkür ediyorum. Orada böyle bir olayın olmadığını söylemişsiniz
Bu arada da "Ertuğrul Özkök böyle bir şey yapmışsa şerefsizdir" demişsiniz.
Çok haklısınız. Doğru şerefsizdir.
Şimdi hayatımın en önemli yıllarını verdiğim Hürriyet'e ve size karşı olan sevgim ve saygım nedeniyle açık tarihli bir istifa mektubu sunuyorum.
Benim elimde eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel'le ilgili bir yolsuzluk dosyası yoktu. Olsaydı derhal yayınlardım. Bahattin Yücel'e böyle bir şeyi söylemedim. Zafer Mutlu ile aramda böyle bir konuşma geçmedi. Ama Bahattin Yücel "Evet Ertuğrul Özkök bana böyle bir şey söyledi" derse, bu istifa mektubumu o an yürürlüğe koyunuz.
Bunun karşılığında 25 yıldır çalıştığım Hürriyet gazetesinden tek kuruş hak talep etmeyeceğim. Ve gazeteciliği hayatımın sonuna kadar bırakacağım.
Saygılarımla.
Ertuğrul Özkök / Hürriyet

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN