forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BAŞBAKAN ERDOĞAN TARAF'IN MANŞETİNE BU CEVABI VERDİ!

Aktif .

taraf_erdogan_mansetAK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, Taraf gazetesinin manşetinde yer alan "Doktorlar Erdoğan'a iki yıl ömür biçmiş" manşetine yanıt verdi. 

Taraf haberinde Gizli CIA değerlendirilen Stratfor'un, Başbakan'ın ameliyatı sonrasında Faruk Demir adlı kaynağının istihbaratını değerlendiren doktorlarının Erdoğan'a iki yıl ömür biçtiğini yazmıştı. 

Başbakan "Bu manşetleri atanlar şunu iyi bilsinler, allahın takdir ettiği ömrü ne bir an ileri ne bir an geri götüremezsiniz. Plan ona aittir, işlemektedir, işleyecektir." dedi. 

TUTUKLU GAZETECİLER

Başbakan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: 

"Türkiye'de bir sendika çok uzun süredir hem yurtiçinde hem de yurt dışında kara propaganda yürütüyor. Türkiye'de gazetecilerin tutuklandığı yönünde bir propaganda yapıyor. Ana muhalefet başta olmaz üzere bu kampanyalarda görev alanlar var.

Kılıçdaroğlu, her fırsatta Türkiye'de 100'den fazla gazetecinin tutuklu olduğunu söylüyor. Bir ara İsrail'de tutuklu gazeteci olmadığı yönündeki bir söylemle gafletin altına imza attı.

Ey medya bunları iyi kaydedin, canlı yayındasınız kaçmaz da iyi kaydedelim, milletim en azından bunu iyi bilsin. Daha geçtiğimiz hafta Ramallah'ta iki televizyon kanalı kapatıldı. CHP liderine bu vesilyele hatırlatalım. Türkiye çok siyasetçi gördü. Ama kendi ülkesini başka ülkelere şikayet eden bu kadar acziyet içinde bir siyasetçi görmedi.

105 GAZETECİ TUTUKLU DEĞİL

Erdoğan tutuklu gazetecilerle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Bir sendika ve Tutuklu gazetecilerle ilgili platform Türkiye'de 105 gazeteci tutuklu diye liste hazırlıyor. Gazeteci olduğu iddia edilen bu 105 kişilik isim listesi için bir köşe yazarı niçin iktidar bunları açıklamıyor.

Bu listeye bir bakalım: 25 kişi hükümlü, 70 kişi tutuklu. 6 kişinin cezaevinde kaydı yok. 4 kişi de tahliye edilmiş. 105 kişinin sadece 6 tanesinin sarı basın kartı var. Muhasebeciler, mizanpajcılar, gazete dağıtıcıları var. 69 kişi PKK KCK ile, 7 kişi THKPC, 11 kişi devrimci karargah ile, 4 kişi MLKP ile, darbeye hazırlık ile ilişkilendirilen 2 gazetecinin ismi listede yok. PKK'ya yardım etmek, ruhsatsız ateşli silah bulundurmak, adam kaçırıp örgüt evine götürmek, örgüt adına para toplamak, polis aracına silahlı saldırıda bulunmak, terör örgütüne üye toplamak... "

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN