forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

THE ECONOMİST ERDOĞAN'I YİNE KIZDIRACAK!

Aktif .

the_economist_kavga12 Haziran seçiminde CHP'ye oy isteyen The Economist dergisi şimdi de Başbakan Erdoğan'ı boksöre benzeterek Cemaat Ak Parti kavgası çıkarmak isteyenlere destek çıktı. 

Son dönemlerde dünya basınında sürekli kendisine yer bulan Recep Tayyip Erdoğan The Economist dergisinde yine Türkiye analizinin yapıldığı bir haberin içerisinde yer aldı.

Başbakan için kullanılan benzetme ise oldukça ilgi çekiciydi. Dünyanın önde gelen haftalık dergilerinden The Economist'te yer alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan karikatürü oldukça dikkat çekici. 

ERDOĞAN GARDINI ALMIŞ 

The Economist MİT-Yargı, Cemaat-hükümet geriliminin analiz edildiği dergi haberinde kullanılan karikatürde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ringde köşeye sıkışmış ve sağdan soldan üzerine gelen kendisinden büyük iki kişiye karşı gardını almış olarak çizilmiş. 

İLK RAUND ERDOĞAN'IN 

Claudio Munez imzalı karikatürde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise kullanılan renkler. Başbakan Erdoğan'ın boks eldivenleri ve şortu Ak Parti'nin rengiyle çizilmiş. Karikatürle birlikte yapılan analizde Fethullah Gülen ve Başbakan Erdoğan arasındaki MİT kavgasının ilk raundunu Erdoğan'ın kazandığı ifade edilirken, Erdoğan'ın sağlığındaki kötü gidiş dönemleriyle cemaat cephesindeki karşı atakların zamanlamasına işaret edildi. 

ESAS BÜYÜK MAÇ EKONOMİDE 

Dergide, iç ve dış gelişmeler karşısında savunma pozisyonunu alan Erdoğan'ın en büyük savunmayı ekonomi konusunda vereceği analiz edildi.

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN