forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ULUSLARARASI İLETİŞİM SEMPOZYUMU 10. YILINDA İSTANBUL'DA DÜZENLENİYOR...

Aktif .

iletisim_sempozyumu_300DKM- Türk ve Amerikan iletişim bilimcilerin buluştuğu “Milenyumda İletişim Sempozyumu (Communication in the Millennium-CIM)” bu yıl 10. yıl dönümünü İstanbul’da kutluyor.

 

İstanbul Üniversitesi'nin ev sahipliğinde 24-26 Mayıs günleri arasında gerçekleştirilecek olan sempozyuma ünlü bilim insanlarının katılması bekleniyor.

Teksas Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi'nin işbirliğinde 10 yıldır, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında dönüşümlü olarak organize edilen sempozyumda iletişim akademisyenleri Sempozyum Bilim Kurulu tarafından sunulmaya değer bulunan bildirilerini tartışmaya açıyor. Bu yılki toplantı İstanbul Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Beyazıt Rektörlük binasında gerçekleştirilecek. Üç gün sürecek toplantılarda, dünyanın farklı ülkelerinden gelen iletişim bilimciler İngilizce olarak yaklaşık 70 bildiri sunacaklar.

10. YIL KUTLANACAK

Bu yıl 10’uncusu İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünce Prof. Dr. Suat Gezgin’in desteğiyle düzenlenecek olan sempozyum hakkında bilgi veren CIM 2012 Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Serra Görpe şunları söyledi:

“Uluslararası iletişim sempozyumu, ilk kez 2003 yılında Austin’deki Teksas Üniversitesi’nde düzenlendi. Ancak önce, akademik bir toplantı gerçekleştirme fikri, iletişim bilimi alanında süregelen, akademisyenleri ortak bir platformda buluşturan iletişim eksikliği ve ihtiyacından doğdu. 2001 yılında Teksas Üniversitesinde gündem belirleme kuramının isim babası Prof. Dr. MaxwellMcCombs’ın davetlisi olarak Dr. Erkan Yüksel ile birlikte misafir öğretim üyesi olarak bulunduğumuz dönemde sempozyum organizasyonu için gerekli hazırlıkları tamamlayarak ilk adımı atmış olduk. O tarihte İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı olan Prof. Dr. Suat Gezgin ve Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezen Ünlü destek verdiler. İletişim bilimcilerin yoğun bir ilgisiyle karşılaştık. Bir yıl Türkiye’de ve bir yıl da Amerika Birleşik Devletlerinde olmak üzere sempozyumu bu yıl 10’uncu yaşına ulaştırdık. Sempozyumun Bilim Komitesi her geçen yıl yeni akademisyenlerin katılmasıyla daha da zenginleşti. Yönetim ve Danışma Kurulları oluşturuldu. Türk ve Amerikan bilim insanlarının oluşturduğu kurumsal bir kimliğe kavuştu. Önümüzdeki yıl sempozyumaUniversity of Minnessota’nın ev sahipliği yapmasını planlıyoruz. Bir sonraki yıl ise yine Türkiye’de buluşacağız. İletişim bilimindeki akademik çalışmaları merak eden herkesi sempozyuma katılmaya bekliyoruz”

iletisim_sempozyumu

DKM ARŞİVİ