forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

MEDYA SİYASET ASKER ÜÇGENİNDE YAŞANANLAR

Aktif .

ETİKETLER:Ahmet Ertürk

ahmet-erturkTMSF’nin eski patronu Ertürk, Meclis Darbe Komisyonu’nda 28 Şubat sürecinde bankaların nasıl boşaltıldığını anlattı.

 

Star gazetesinin haberine göre, TBMM Darbe Komisyonu’nda konuşan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) eski Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Ertürk, 28 Şubat’ın “Bir toplumsal- sosyal mühendislik olduğu kadar finansal mühendislik projesi” de olduğunu söyledi.

O süreçte 25 bankanın battığını anlatan Ertürk, bunlardan 10 tanesinin sahibinin medya patronları olduğunu söyledi.Ekonomik suikastler yapıldıPostmodern darbenin sonuçlarının toplum açısından daha tahrip edici olduğunu belirten Ertürk “Çünkü darbe yaratma süreci, en kritik kesimleri darbe destekçisi bir zihniyete soktu. Toplum psikolojisinin tüm dinamiklerini deforme etti. Korku ortamı yaratmak için ağır ajitasyon ve manüplasyonlar yapıldı. Buna suikastlar ve ekonomik manüplasyonlar dahil. O dönemde bazı STK’lar, medya ve yargı ibret verici roller üstlendi” dedi. 2 bankanın maliyeti 23 milyar $

2003 yılına kadar devam eden süreçte 25 bankanın battığını, bu bankaların 5’nin doğrudan tasfiye edildiğini anlatan Ertürk “20 banka ise TMSF’ye devredildi. Batan 25 bankadan 10 tanesinin sahibi medya patronlarıydı” dedi. “Etibank ve Sümerbank özelleştirildi. Sonra battılar,on katı maliyetle devlete geri döndüler” diyen Ertürk, Halk ve Ziraat Bankası’nın görev zararlarını kapatmak için 23 milyar dolar kamu kaynağı gittiğini anlattı.

Haberin devamı için: http://haber.stargazete.com/ 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN