forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Taraf’ta karşı devrim girişimi!

Aktif .

taraf tarafTaraf gazetesinde sarsıntılar bitmiyor. Kurtuluş Tayiz'in Yazı İşleri Müdürlüğünden, Oral Çalışlar'ın da Genel Yayın Yönetmenliği'nden alınacağı söyleniyor. Yerine gelecek isimler de belli olduğu söyleniyor. 

Biraz dedikodu soslu medya haberlerine ne dersiniz ? Paylaştığımız bilgiler medya kulislerinde kulaktan kulağa hızla yayılıyor. Siz de ilk kez bizden duyun diye bunları paylaşalım istedik.

Ne kadarı gerçek ne kadarı dedikodu ? Bu sorunun cevabını en iyi şekilde zaman verecek.

Taraf Gazetesinde bir operasyon başlatıldı. Kurtuluş Tayiz, Yazı İşleri Müdürlüğünden alınıyor. Yerine getirilecek isim ise Hürriyet kökenli biri. Oral Çalışlar , Akil İnsanlar heyeti ile birlikte Karadeniz bölgesindeki çalışmalarını birkaç günden beri devam ettiriyor.

Kurtuluş  Tayiz’in gitmesini istemiyor. Böyle bir adıma karşı direniyor.

Durum böyle olunca, Taraf’ın dün taşra baskısında ilginç bir gelişme yaşandı.Oral Çalışlar’ın ismi gazete künyesindençıkarıldı. İstanbul baskısında ise yer aldı. Bunun birtürgözdağı olduğu, "Kurtuluş Tayiz’de ısrar edersen sen de gözdençıkarılabilirsin" diye yorumlandı. 

NEŞE DÜZEL’İN DÖNÜŞÜ

Bir iki haftadır hükümet açısından zehir zemberek röportajlar yapanNeşe Düzel’in konumu güçleniyor.Ahmet Altan’la birlikte ayrılması ardındanyenidendönüşü ile birlikte Yayın Danışmanlığıgörevinegetiriliyor.Neşe Düzel’in, çevresine“Erdoğan’ı Yüce Divan’a götürecek bir yayıncılık yapma” sözü verdiği konuşuluyor.

Oral Çalışlar’ın gazetenin tepesinden ayrılması halinde ise yerine getirilecek isim ise belirlenmiş durumda. Sabah Gazetesindekigörevindenayrıldıktan sonra Star Gazetesinde ve 24 TV’de hükümetin yanında görüşler dile getirenErgun Babahan’ın Taraf’ın tepesine gideceği konuşuluyor. 

Bir süredir, Ergun Babahan’ın Taraf yazarlarını arayıp, “Bir türlü muhalefet yapmayı öğrenemediniz Beceremiyorsunuz, gazeteyi berbat ettiniz” dediği bilgisi medya kulislerinde en çok paylaşılan bilgilerden oldu.  

Ergun Babahan’ın Taraf’ın Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna oturması ile birlikte gazetede Dinç Bilgin’in etkili olacağı belirtiliyor.

KAYNAK: ROTAHABER

 

DKM ARŞİVİ