forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

İşte reklamlarını geri çeken reklam ajansları...

Aktif .

reklam-ajanslarniGezi Parkı eylemlerinin Türkiye'nin ana akım medyasında yeterince yer almamasını protesto eden reklam ajansları, önümüzdeki dönemlerdeki anlaşmaları gözden geçireceklerini ima etti.

İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere ülkenin bir çok şehrine yayılan eylemlerin Türkiye'nin ana akım medyasına layıkıyla yansımamasını eleştiren Reklam ajansları televizyonlar üzerinde nasıl bir yaptırım gücü olduğunu bir kez daha gösterdi. 

Radikal'in haberine göre, bu tepkiyi referans alan Mindshareworld, Maxus, Mec, Mediacom, O.M.D, Carat, Vizeum, Starcom, Mediawest ve Universal Mccann gibi uluslararası reklam ajanslarının Türkiye temsilcilikleri, reklam planlamasını yürüttükleri Beko, Aygaz, Ford, Koçtaş, Arçelik, İklimSa, Lassa, Carrefoursa, Vodafone, Algida, Unilever, Visa, Ikea, Pegasus, Finansbank ve ING Bank'ın hafta sonu yayınlanacak milyonlarca liralık reklamlarını kesti. Ajanslar, önümüzdeki dönemlerdeki anlaşmalarını da gözden geçirecekleri imasında bulundu.

BAŞBAKAN'IN TEPKİSİ

Dün katıldığı bir televizyon programında konu hakkında reklam ajanslarının tutumuna dikkat çeken Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı olayları sonrası bazı aracı kurumların reklam verenlerin haberi olmadan ilanları kestiklerini belirterek "Arkadaşlara dedim bu kuruluşları bir tespit edin. Hangi kuruluşlar reklama ambargo uyguluyorlar. Gereğini yaparız" diyerek duruma tepkisini göstermişti.

http://www.radikal.com.tr/ 

DKM ARŞİVİ