forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Sosyal medyanın gündemi gazetelerin manşetlerini ele geçirdi!

Aktif .

twitter-gazetelerDKM- Gezi Parkı eylemlerinde ön plana çıkan Twitter ve Facebook gazetelerin gündemini ele geçirdi... 

Gezi Parkı olaylarında Sosyal medya ve internet haber sitelerinin hit patlaması yaşaması gazetelerin de gözlerini bu alana çevirmesine neden oldu. 

Olaylar sırasında özellikle twitter ve facebook gibi sosyal medya mecralarında atılan mesaj sayısı rekor seviyelere ulaştı. İnternet haber siteleri de hitlerini normal zamanlardan iki üç kat artırdı. 

Bu süreçte gazeteler ve Televizyonlar olayları aktarmada yetersiz kalınca insanlar birinci haber kaynağı olarak sosyal medyayı ön plana çıkardı. 

İnternet Haber siteleri de birinci kaynak olarak twitter ve facebook'u kullandı. Gazetelerin internet siteleri bu süreçte basılı versiyonlarının önüne geçti. 

Gazetelerin basılı versiyonları bu sayede sosyal medyayı keşfetmiş oldu. 

Buna en güzel örnek, Star, Radikal ve Cumhuriyet gazetelerin manşetleriydi. Bu üç gazete de twitter'ın popüler olan hashtaglerini manşetlerine taşımış ve sosyal medyadaki mücadeleyi gazetelerin gündemine taşımıştı...

GAZETELERİN SOSYAL MEDYA MÜCADELESİ

Star Gazetesi bugünkü manşetinde twitter'da kullanılan ve yüzbinlerce mesaj atılan #yedirmeyeceğiz tag'ini manşetine taşımıştı. 

gezi-manset-star

Radikal de olayları internet üzerinden provoke ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan göstericilerden hareketle #direntwitter tag'ini manşetine taşımıştı. 

gezi-manset-radikal

Cumhuriyet gazetesi de twitter'ı manşet yapan gazetelerden biriydi. Cumhuriyet de Radikal gibi #direntwitter tag'ini manşetten görmüştü...

gezi-manset-cumhuriyet

 

DKM ARŞİVİ