forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BBC muhabirinin yeni eylem çağrısı Gökçek'i kızdırdı

Aktif .

selingiritBBC Spikeri Selin Girit'in attığı bir tweete tepki gösteren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Girit'i Twitter üzerinden eleştirdi.

Girit'i İngiliz ajanlığı ve vatan hainliği ile suçlayan Gökçek, bir de #İNGİLTEREADINAAJANLIKYAPMASELİNGİRİT başlıklı bir hashtag başlattı. Gökçek'in başlattığı hashtag yoğun ilgi gördü. Melih Gökçek'in başlattığı hastag'e karşı bir hamle yapıldı ve #selingiritgazetecidir, #provokatörmelihgökcek hastagleri açıldı.

İşte Gökçek'in Selin Girit ile ilgili yazdığı o tweetler:

Sabah.com.tr'nin haberine göre, "Kim bu Selin Girit, BBC'nin muhabiri. İngiltere başta olmak üzere yurt içinden kiralanan ajanlarla Türkiye'yi ve ekonomimizi çökertmek istiyorlar. Tekrar hasta adam Türkiye hayali kuruyorlar. Buyrun size somut belge. İngiliz BBC adına, Türkiye'de çalışan Selin Girit'in attığı twit. Yapılan vatan hainliği karşısında tüyleriniz diken diken olacak. Selin Girit'in attığı tweeti RT ediniz ve bu hainliği herkese anlatınız."

Vatandaşların Selin Girit'e tepki göstermesini isteyen Gökçek şu cümleleri kullandı: "Tüm varandaşlarımızı Selin Girit'e demokratik tepki göstermeye davet ediyorum. Unutmayalım ki bu tepkiler İngiltere'ye mutlaka ulaşacaktır. #İNGİLTEREADINAAJANLIKYAPMASELİNGİRİT ülkesini seven herkesin bu sloganı TT etmesini istirham ediyorum. Çünkü bu tepki yurt dışından duyulacak"

Selin Girit ne yazmıştı?

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN