forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Emin Çölaşan'ı işletmişler...

Aktif .

ETİKETLER:Emin Çölaşan

emin-colasannEmin Çölaşan'ın yayınladığı bir yazıya kaynaklık eden fotoğrafın fotomontaj olduğu ortaya çıktı. 

Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan, dün Sözcü gazetesinde yayınlanan 'Milli (!) Eğitim' başlıklı yazısında okulların millileşmekten çıkıp siyasete alet edildiğini iddia etmişti.

Çölaşan yazısında "Okullar yaz tatiline girince minik çocuklar mahalle ve imam baskısıyla doğrudan Kuran kurslarına sevk ediliyor. İlköğretim okullarında bile küçük kız çocuklarını örtmeye kalkışıyorlar. Ülkemizin en seçkin okullarını imam hatip yapıyorlar"ifadelerini kullanmıştı.

Aynı yazıda, devlet okullarında öğrencilere verilen takdir belgesinin adının İstanbul'da bir lisede'Allah'ın Takdiri' olarak değiştirildiğini öne süren Çölaşan, köşesinde bir de belge yayınladı.

FENA İŞLETTİLER

allahin-takdiri
Ancak belgeye dikkatli bakanlar, Sözcü'nün başyazarının fıkraları aratmayacak bir hataya imza attığını gördü. Belge üzerindeki mühür, internette örnek mühür formatı olarak yayınlanan ve üzerinde T.C. Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü yazılı mühür örneğiydi.

Bu takdir belgesinin İstanbul'daki Barboros Hayreddin Paşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nce öğrencilere verildiğini iddia eden Çölaşan, "Demek ki Allah'ın takdiri ile okul yönetiminin takdiri şimdi aynı olmuş! Üstelik bu belgeyi verdikleri lise öğrencilerini 'Mübarek insan' olarak kayda geçiriyorlar" ifadelerini kullandı. 

Yeni Şafak'ın habere göre okul yöneticileri ise Çölaşan'ın iddialarının gerçekle hiçbir ilişkisi olmadığını, Çölaşan'ın bir öğrenci tarafından işletildiğini düşündüklerini kaydetti.

Söz konusu belgeye dikkatli bakılınca üzerindeki yazının okulla bir ilgisi olmadığının anlaşıldığını kaydeden okul yöneticileri, 'Google'a mühür yazılınca belge üzerindeki mührün ilk sırada çıktığını görebilirsiniz. Öğrenci de bilgisayar programını kullanarak sahte belgeyi düzenlemiş' şeklinde açıklama yaptı. Belgeyi hazırlayan F.Ü. isimli öğrencinin ise belgeyi Facebook'ta arkadaşlarına şaka yapmak amacıyla hazırladığı öğrenildi. (Gazeteciler.com)

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN