forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Ertem Şener neden hedef tahtasına oturtuldu?

Aktif .

ustaninhakayesiBeyaz TV'de yayınlanan ve Başbakan Erdoğan'ın hayatının anlatıldığı 'Ustanın Hikayesi' adlı belgesel medyanın bir numaralı gündem maddesi oldu. 

Yayınlandığı Salı gününden itibaren televizyon kanalları, gazeteler, internet siteleri ve sosyal medya gündeminin başına oturan belgesel'in iki sunucusundan biri olan Ertem Şener, özellikle sosyal medyada linç girişimine uğradı. Bazı köşe yazarları da, bu linçe ortak oldu. 

Mesela Hürriyet yazarı Kanat Akkaya...

Akkaya, Belgesel'in sunucularını ele aldığı yazısında 'Alaycı' bir dil kullanmayı tercih etmiş. 

"Eyy cihan lideri, mitinglerin efendisi, kongrelerin kaplanı, salonların efendisi, mahallelerin hamisi... Başıma bir şey gelmeyecekse, sesimin tonunu uyuyan bir bebeciği rahatsız etmeyecek şekilde akort ederek soracağım: Limon mu, sirke mi? Turşusal bakımdan yani..." (http://www.hurriyet.com.tr

Akkaya'nun bu yazısı Twitter ve Facebook ortamında binlerce kişi tarafından paylaşılmış. 

ERTEM ŞENER'İN CEVABI.. 

Ertem Şener ise Twitter hesabından Kanat Akkaya'ya aşağıdaki cevapları verdi. 

  1. en azından Ertuğrul Özkök'ün yeğeni olarak gazeteciliğe başlamadım ! Ve KANAT'ları altında yaşamadım ...

  2. Büyüğümün karşısında saygılı davranmak gazetecilikten de önemlidir !

  3. siz önce sayın Başbakan ile CANLI yayında 170 dakika program yapın sonra karşıma çıkın... Bu arada doğru ben sizin gibi olamam benim için+++

  4. sen ile beraber sadece SEX yazıları ile gazetecilik yaptığını sanan zavallı senin de halin içler acısı ! size cevap yok ! ++++++

  5. birilerinin KANAT'ları altında gazeteci kimliği taşıyan entel-dantel sözde şahsiyet seninle işim olmayacak , senin derdin başka !!!

RADİKAL'İN HABERİ

Bir başka dikkat çeken haber de Radikal Gazetesi'nin internet sitesinde yer aldı. "Usta sosyal medyayı yıkıp geçti!" başlığıyla verilen haberde Ertem Şener'le ilgili şu ifadeler kullanılmıştı. 

"... Programda dikkat çeken diğer bir ayrıntı ise Twitter kullanıcılarının gözünden kaçmadı. Belgeselin sunuculuğunu üstlenen Ertem Şener'in oturuş ve sunuş biçimiyle ilgili sosyal ağlarda çok sayıda paylaşım yapılırken, Sözlüklerde ise "Ertem Şener oturuşu" adı altında alternatif başlıklar oluşturuldu. Başbakan Erdoğan hakkındaki görüşlerine yer verilen, Acun Ilıcalı, Kenan İmirazlıoğlu ve Ajda Pekkan gibi ünlü isimlerin de dikkat çektiği belgesel, bir süre daha gündemdeki yerini koruyacağa benziyor." (http://www.radikal.com.tr/)

Radikal'in haberinde dikkat çeken en önemli ayrıntı ise, haberin sonunda Twitter'da Ertem Şener'le ilgili yazılan ağır denebilecek yorumlara yer verilmesi... 

EKŞİ SÖZLÜK'TE YAZILANLAR

Ertem Şener'e yönelik linç kampanyasının bir diğer adresi Ekşi Sözlük oldu. Ekşi Sözlük'te Şener'le ilgili onlarca başlık açılarak ağır ifadelere yer verildi. 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN