forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

TV izleme alışkanlığı kökten değişiyor

Aktif .

tvİnternetteki servisler sayesinde televizyon olmadan da televizyon yayınlarını izlemek mümkün. Hem de istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde. Bu servislerin bazıları ücretliyken bazıları ücretsiz.  


Zaman Gazetesi'nde Deniz Ergürel'in haberine göre, internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte televizyon izleme biçimimiz de hızla değişiyor. İnternetteki servisler sayesinde artık televizyon olmadan da televizyon yayınlarını izlemek mümkün. Hem de istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde. İsterseniz canlı yayınları durdurup kaldığınız yerden de izleyebiliyorsunuz. Bu servislerin bir kısmı ücretli. Ücretli servisler çeşitli film kanalları, özel yayın paketleri, futbol ligi yayınları ve film kiralama sistemleriyle ön plana çıkıyor. Ücretsiz olanlarda ise hem ulusal televizyon kanallarını hem de en yeni dizilerin tekrarlarını izlemek mümkün.

KÜRE TV  (www.kure.tv): Samanyolu Yayın Grubu’nun oluşturduğu bu ücretsiz platformda, gruba ait televizyon-radyo kanallarının canlı yayınlarına ve programlarına erişebiliyorsunuz. Ücretli olan Küre TV Artı servisiyle tüm bu yayınları reklamsız ve yüksek kalitede izlemeniz mümkün. Artı: Farklı tip ve modelde mobil cihaz Küre TV platformunun uygulamasını destekliyor. Eksi: Sadece Samanyolu grubuna ait televizyon ve radyo içeriklerine ulaşabiliyorsunuz.

TİVİBU (www.tivibu.com.tr): Tivibu’nun ‘Ev, Cep, Web ve Smart TV’ olmak üzere dört ayrı servisi var. Tivibu Ev’i kullanmak için televizyonunuza özel bir kutu bağlatmanız gerek. Tivibu Cep ve Web servislerine internet bağlantısı olan bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon üzerinden erişebiliyorsunuz. Tivibu Smart TV servisi ise Vestel ve LG televizyonlara özel bir uygulamayla çalışıyor. Artı: 100’ün üzerinde yerli ve yabancı televizyon kanalı. Kirala-izle seçeneği. Eksi: Yayınlar internet kotanızı azaltıyor.

DİGİTURK (PLAY www.digiturkplay.com.tr): Digiturk’e ait olan bu servisin ücretsiz, giriş ve premium olmak üzere üç ayrı üyelik sistemi, 30’dan fazla televizyon kanalı var. En önemli artısı futbol ve basketbol liglerini takip edebileceğiniz özel yayın paketleri. Ayrıca mevcut Digiturk üyeleri, ücretsiz olan ‘Dilediğin Zaman’ servisini kullanarak web cep ve tablet üzerinden de kanal içeriklerine istedikleri anda ulaşabiliyorlar. (https://www.digiturkdilediginyerde.com.tr) Artı: Lig TV üzerinden Spor Toto Süper Ligi, İngiltere Premier Ligi, Brezilya Seri A Ligi, Rusya Premier Ligi ve Beko Basketbol Ligi yayını. Kirala-izle seçeneği. Eksi: Yayınlar internet kotanızı azaltıyor. Erotik içerikli televizyonun Premium paketle birlikte gelmesi bu tür yayınlara karşı hassas olan izleyiciler için olumsuz bir özellik, bunun yerine ayrı bir tercih olmalıydı. Apple TV üzerinden televizyona yansıtma özelliği engelleniyor.

TURKCELL TV (www.turkcelltv.com.tr): Turkcell TV web, cep ve tablet üzerinden televizyon izleyebileceğiniz bir servis. Yerli ve yabancı 55’ten fazla televizyon kanalı, futbol ve sinema paketleri sunuyor. Yayınlar hakkında yorumlarınızı paylaşabileceğiniz Sosyal TV özelliği de var. Artı: Turkcell TV yayınları Superonline fiber internet kullanıcılarının kotasından düşmüyor. Eksi: Henüz Windows Phone desteği yok.

D-SMART BLU   (blu.dsmart.com.tr): D-Smart’a ait olan bu platformda 7’si HD toplam 31 canlı kanal mevcut. Ayrıca diğer ücretli servislerde olduğu gibi film kiralama ve dizi izleme imkânı da var.  Artı: UEFA ve Şampiyonlar Ligi maçları. Formula 1 yayını. Çocuklar için özel içerik bölümü Eksi: Film arşivi diğer servislere nispeten biraz zayıf.

TVYO  (www.tvyo.com): Doğuş grubuna ait bu online video ve televizyon izleme platformu ücretsiz. Gruba ait NTV, Star, CNBC-e, NTV Spor, Kral TV, E2 ve Kral Pop TV kanalları canlı olarak izlenebiliyor. Ayrıca çeşitli dizi ve programların kaydına ulaşmak da mümkün. Artı: Sosyal medya entegrasyonu çok başarılı. Zengin dizi seçeneği. Eksi: Sadece Doğuş Grubu’na ait televizyonlar canlı olarak izleniyor.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN