forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Taraf'ın Koç'lu manşetindeki ayrıntı...

Aktif .

taraf kocTaraf Gazetesi'nin bugün manşetten Koç Grubu'na "selam çakması" ne anlama geliyor? 

Taraf Gazesi bugün manşetten 'Koç'a Taciz yandaşa Kıyak" başlığıyla bir haber yayınladı. Haberde, Kanal A'nın sahiplerine kesilen vergi cezasında indirime gidildiği buna karşılık Koç Grubu'na baskı uygulandığını savunuyordu. 

Gazetenin bu haberi verirken hiç alakası almayan Koç grubu üzerinden haberi kurgulaması dikkat çekiyordu. 

Ancak aynı gazetenin iç sayfalarında Koç Grubu'na ait markaların reklamlarının verilmesi dikkatlerden kaçmadı. 

TARAF'IN KOÇ GRUBU HABERLERİNİN SIRRI!

Taraf'ın eski yazarlarından Melih Altınok Twitter'da Koç Grubu'nun Taraf'a verdiği tam sayfa ilanlara dikkat çekerek gazetenin son günlerde yaptığı Koç grubuyla ilgili haberleri hatırlattı. 

"Gazete ilanla çıkar, daha çok versin... ama bir grup lehine günler süren cilalama haberi "muhalefetle" açıklarsan o reklamları da soran çıkar" diyen Altınok gazetedeki tam sayfa Arçelik reklamının fotoğrafını da paylaştı.

Altınok "Eskiden koç taraf'a iki sayfa ilan verecek deseler gülerdik. E tabii ondan sonra tam sayfa koç güzellemesi yaparsın" derken Taraf yazarıEmre Uslu'dan gelen yanıt üzerine ilginç bir polemiğe girdi. 

taraf-arcelik

EMRE USLU'DAN YANIT!

Emre Uslu'nun Altınok'a cevaben "Taraf'a verilen KOC rerklamına laf sokanlar on ve arka sayfadaki KADIR TOPBAS ve IBB reklamına neden ses çıkarmıyor? Seni gidi çelişki seni" demesiyle alevlenen polemikte Altınok da sessiz kalmadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin çok sayıda gazete ile birlikte Taraf'a da verdiği ilanı hatırlatan Altınok "Her halde gazetesine bakmamış;) taraf'ın ön ve arka sayfasında da o ilanlar var " diyerek yanıt verdi.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN