forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Doğan ve Turkuvaz arasında 'Dekolte' krizi

Aktif .

turkuvazATV'de yeni başlayan 'Veliaht' programında yaşanan Dekolte krizi, Doğan ve Turkuvaz gruplarını karşı karşıya getirdi. 

Habere bir de sunucunun derin dekolte giymesini eleştiren Ak Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in açıklamaları eklenince olay farklı bir mecraya kaymıştı. 

Başta Hürriyet olmak üzere Doğan Medya Grubu yayınları, geçen cumartesi atv'de yayımlanan "Veliaht" programının sunucusu Gözde Kansu'yla yolların ayrılmasını 'dekolte kıyafet'e bağlayarak aleyhte yayınlara başladı. 

TURKUVAZ'IN DOĞAN'A SERT TEPKİSİ

Yapımcı kuruluşun, "atv zaten ilk bölüm yayımlanmadan önce, Gözde Kansu'nun üslup ve sunum tavrının projeyle örtüşmediğine karar vermişti" açıklamasına rağmen yapılan yayınlara, Turkuvaz Medya Grubu sert tepki gösterdi. 

Turkuvaz Medya Grubu'ndan Doğan Grubu'na yenelik açıklama şöyle... 

"Eski Türkiye'nin gazetesi Hürriyet'in kötü huyları yine depreşti. Doğan Medya Grubu'nun reyting yarışında baş edemediği atv'yi itibarsızlaştırmak için Veliaht programını diline dolayan Hürriyet, 'Dekolte krizi büyüyor' manşetiyle yine açığa düştü. atv'nin eğlence programı Veliaht'taki basit bir yayıncılık tasarrufunu, siyasi gündemle harmanlayarak manipüle etmek, Hürriyet'e çok yakışıyor ancak kamuoyu artık bu eski numaralara inanmıyor. Hürriyet, eski kafa gazeteciliği bırakıp, objektif davransa ve yapımcı firmanın görüşünü alsa gerçeği öğrenecekti. Tiraj kaybını 'hurda gazetecilik'le durdurmaya çalışan Hürriyet, Turkuvaz Medya Grubu'nun markalarıyla objektif koşullarda rekabet etmek yerine 'bel altı' vuruşlara ve ucuz numaralara başvuruyor. Ancak Hürriyet'in unuttuğu bir gerçek var: Türkiye artık sizin bir manşetle kamuoyunu manipüle ettiğiniz, siyasete ayar verdiğiniz Türkiye değil. Tiraj kaybınızı ve reytinglerdeki kötü gidişinizi Türkiye'nin en itibarlı yayın kuruluşlarına çamur atarak durduramazsınız. Size tavsiyemiz: 'Eski' ve 'hurdacı' medya kafasından kurtulun. Rekabetçi yayın anlayışıyla iyi işlere imza atın. Zira, Türk halkı iyi işlerin hakkını veriyor." 

ATV İLK BÖLÜMDEN ÖNCE İSTEMEDİ 
Veliaht yarışmasının yapımcı firması Production House'dan yapılan basın açıklamasında da Gözde Kansu ile yolların ayrılmasının nedeninin kesinlikle 'dekolte kıyafet' konusu olmadığı vurgulandı. 

Açıklamada şöyle denildi: "Yayıncı kuruluş atv; ilk bölüm yayımlanmadan önce, Gözde Kansu'nun üslup ve sunum tavrının projeyle örtüşmediğine karar vermiş, ileriki bölümlerde kendisiyle devam etmek istemediğini belirtmiştir. Yayın günü sosyal medyadaki olumsuz eleştiriler de bunun doğruluğunu göstermiş ve sunucu değişikliğine gidilmesi yönünde ihtiyaç doğmuştur." 


DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN