forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Aydınlık'la Cumhuriyet arasında 'Atatürk ve Cemaat' kavgası

Aktif .

aydinlik-cumhuriyetİşçi Partasi yayın organı Aydınlık gazetesi önceki gün Cumhuriyet gazetesine “Cumhuriyet’ten Atatürkçüler Tasfiye Ediliyor” başlığıyla eleştiriler yöneltmiş ve Cumhuriyet'e Gülen cemaatinin sızdığı iddiasında bulunmuştu. 

Aydınlık'a cevap Cumhuriyet gazetesinden ve yazar Hikmet Çetinkaya'dan geldi. 

Cumhuriyet gazetesi, "Gazeteler arasında rekabet olması doğaldır. Ama bu rekabetin etik ilkeler çerçevesinde yürütülmesi beklenir. Çamur atarak iz bırakacaklarını sananlar, amaçları için her türlü yalan ve iftirayı arsızca ve utanmadan söyleyenler, karanlık amaçlarına ulaşamayacakları gibi okurlarımızdan hak ettikleri yanıtı da alacaklardır." şeklinde cevap verirdi. 

HİKMET ÇETİNKAYA'DAN AYDINLIK'A SERT YAZI

Hikmet Çetinkaya ise Aydınlık'ın iddialarına hitaben, "Bu kez sert kayaya çarptılar....Gerçek yüzlerini anlatacağım...Çekmecemde Eymür'ün raporu varmış ha! Uğur Mumcu, İlhan Selçuk, Soner Yalçın ve pek çok isimi nasıl karaladıklarını.... Yazmayacaktım yazacağım hak ettiler... Beni cep telefonumdan aramışlar....Evet aramışlar.... Aydınlık dememişler, şoförüme... Ne mi demişler: İMC televizyonu.. Bu yöntemi köktendinci bir gazete kullanır... İşte Aydınlık'ı gerçek yüzü.... Tanıyın onları tanıyın. Bundan sonra arşivler konuşacak." diye yazdı. 

AYDINLIK İDDİASINI SÜRDÜRDÜ

Aydınlık, Cumhuriyet ve Hikmet Çetinkaya'nın yazılarına hitaben ayrı bir açıklama yaparak iddiasını savundu. 

"Bu ne öfke, bu ne telaş? F-Tipi operasyonu ve liberal mandacıları on ikiden vurduğumuz anlaşılıyor. Cumhuriyet 90 yıldır milli güçlerin gazetesi, bizim gazetemiz. Cumhuriyet’te dönen kirli oyunların altedileceği düşüncesiyle bir yıla yakın süredir bekledik, izledik. Ama yönetim kuruluna seçim oyunlarıyla Atatürkçülerin tasfiyesi gerçekleştikten sonra isyan ettik ve haberini yaptık. Milletimizin ayağa kalktığı, Cumhuriyetimizin yeniden kurulacağı önümüzdeki günlerde Cumhuriyet yeniden Atatürk Devrimi çizgisine oturacaktır. Bu amaçla, halkımızın seçkin temsilcileri Cumhuriyet çalışanlarını ve okurlarını, gazeteyi önlerine koyarak olguları ele almaya ve süreci seyretmemeye çağırıyoruz."

 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN