forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Nazlı Ilıcak'a 'alüfte' davası açtı, Fethullah Gülen'i tanık gösterdi

Aktif .

ETİKETLER:Radikal Gazetesi

fethullah-gulen-nazliilicakNazlı Ilıcak, Gülen'in, "Alüfte'ye giden bir kişiye komplo kurulacaktı, ben önledim" diye bahsettiği kişinin Kemalettin Özdemir olduğunu söylemişti. Özdemir, Ilıcak'a açtığı davada Gülen'i tanık gösterdi.

Fethullah Gülen, 2013'ün aralık ayı başlarında internette yayınlanan bir konuşmasında, kendisine Türkiye’den bir telefon geldiğini ve "bir kişinin nefsine uyarak alüfteye (hayat kadını) gittiği bilgisinin geldiğini" iddia etmişti. Konuşmasının devamında Gülen, o kişinin alufteye gitmesini önleyip komployu boşa çıkardığını iddia etmişti. Gazeteci Nazlı Ilıcak da 2014'ün ilk günlerinde bir televizyon programında, Gülen'in bahsettiği şahsın ilahiyat profesörü Kemalettin Özdemir olduğunu öne sürmüştü. 

 'ALENEN ŞAHSIMA ATILMIŞ İFTİRA' 

Kemalettin Özdemir Ilıcak'ın iddiasına, “Böyle bir olay söz konusu değil, o kişi ben değilim. Bu alenen şahsıma atılmış bir iftiradır. Yargı önünde muhakkak bu iftiranın hesabını soracağım” demişti. Bunun üzerine Özdemir, Nazlı Ilıcak’a 50 bin TL’lik tazminat davası açtı ve mahkemeye sunduğu dilekçede, Fethullah Gülen’i şahit gösterdi ve tanık olarak dinlenmesini talep etti. 

'KİM OLDUĞUNU BİLİYORUM AMA...'

Akşam gazetesine konuşan Kemalettin Özdemir, davaya konu olaya bizzat Gülen’in yanında şahit olduğunu, orada sözü edilen kişinin kim olduğunu da bildiğini açıkladı. Özdemir şunları söyledi: “O sırada ben Amerika’da, Gülen’in yanındaydım. Bahsedilen telefon görüşmelerini benim de bulunduğum bir ortamda yaptı. Sözü edilen kişinin kim olduğunu ben biliyorum fakat açıklamak istemiyorum. Mahkemede gerçekler ortaya çıkacak nasılsa.” 

YAYINDA OLAYI NASIL ANLATMIŞTI? 

Fethullah Gülen bir internet sitesinde, bir hayat kadını üzerinden kurulan ‘bal tuzağını’ anlatmıştı. Gülen çok tartışılan ‘alüfte’ olayını şöyle anlatmıştı: “Akşamüstü telefon geldi. Dediler ki, ‘Nefsine uyarak bir halat ucu yerde bir alüfte ile buluşmaya gidiyor. Aynı zamanda birilerinin komplosu söz konusu olabilir.' Onu tanıyan bir arkadaşa telefon ettim. ‘Kalk’ dedim, ‘Gece yarısı deme, evine koş git.’ Bu bir komplo meselesiydi. Şayet ben engellemeseydim o kişi günümüzde geldiği konuma gelemezdi." 

5 YIL ÖNCE AYRILDI 

Kemalettin Özdemir, 1968’den itibaren tanıştığı Gülen’in en yakınında bulunan birkaç isimden biri olarak tanınıyordu. Cemaatin 'Ankara imamlığı', 'polis imamlığı' gibi görevler yaptığı öne sürülmüştü. Özdemir, yaklaşık beş yıl önce Gülen cemaatinden ayrılmıştı.

Radikal Gazetesi

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN