forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Ahmet Şık ve Nedim Şener'in Ahmet Altan'a tepkisi sert oldu...

Aktif .

ahmetsik-nedimsenerAhmet Altan'ın 'Gazeteciliğin yüzde 99'u alçaklık ve korkaklıktır' şeklindeki sözleri tartışmaya neden oldu. Oda TV davasından tutuklanıp hapis yatan Ahmet Şık ve Nedim Şener'in Ahmet Altan'a yönelik tepkisi ağır oldu...  

Bağımsız Gazetecilik Platformu P24'ün Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nde başlattığı 'Mehmet Ali Birand Konuşmaları'nın ilkini dün İsveç Konsolosluğu'nda yapan Ahmet Altan'ın gazetecilik ile ilgili sözlerini Ahmet Şık 'alçaksın' diyerek eleştirdi.

Ergenekon davasından tutuklanan ve hapiste yatan Ahmet Şık kişisel Twitter hesabından Ahmet Altan'ın sözlerine, "Madem öyle sen bir alçaksın Ahmet Altan" diyerek tepki gösterdi. 

Ahmet Altan'ın sözlerine diğer bir eleştiri ise Ahmet Şık'la birlikte tutuklanan Posta gazetesi yazarı Nedim Şener'den geldi.

Şener, "Gazetecilik konusunda en son konuşacaklar Ahmet Altan, Yasemin Çongar ve Taraf tayfasıdır" sözleriyle Ahmet Altan'a tepki gösterdi.

Ahmet Şık ve Nedim Şener, 'Ergenekon terör örgütüne üye olma' suçundan tutuklanarak gazeteci Metris Cezaevi'ne gönderilmiş, 12 Mart 2012 tarihinde ise tahliye edilmişlerdi. Ahmet Şık, geçtiğimiz günlerde UNESCO Basın Özgürlüğü Ödülü'nü almıştı. Aynı ödül geçtiğimiz yıl da Nedin Şener' verilmişti... 

Ahmet Altan'ın konuşmasının tam metni için tıklayın...

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN