forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Yılmaz Özdil'in 'Soma ile ilgili sözleri büyük tepki çekti

Aktif .

ETİKETLER:Yılmaz Özdil

yilmiz-ozdil-650Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil Halk TV'de Soma'daki faciayı yorumlarken kullandığı "Bu kaza normaldir hatta müstehaktır, Türkiye Başbakan Erdoğan ile layığını buldu" sözü büyük tepki topladı... 

Yılmaz Özdil, o işçiler Başbakan Erdoğan'ın Manisa ve İzmir'deki mitinglerine para karşılığı katıldıklarını ve Başbakan Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulunduklarını bu sebepten dolayıda bu kazanın onlara müstahak olduğunu söyledi.

Yılmaz Özdil'in bu sözleri herkes tarafından büyük bir tepki ile karşılandı. Bakan Taner Yıldız da Özdil'e sert tepki göstererek; "Bir adam çıkıyor müstehaktır diyor. Ben 75 milyon yaralı diyordum. 1 kişiyi çıkarın. Demek ki bu adam yaralı değilmiş. Böyle bir cümle kabul edilemez. İnsafsızlığa tahammül edemeyiz. Bedeli ödenmek durumundadır. Burada hayatını kaybeden işçi kardeşlerimiz adına söylüyorum" ifadeleriyle tepki gösterdi. 

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Özdil'in bu sözü sosyal medyada büyük tepkiye neden olurken, Anadolu Yayın Platformu, gazeteci Yılmaz Özdil'i, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerle ilgili ifadelerinden dolayı kınadı.  

Twitter'da #YOzdilinYüzüneTükürmekMüstahaktır başlığıyla açılan tag kısa sürede twitter listesinin tepesine yerleşti... 

YILMAZ ÖZDİL'İN SÖZLERİ

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN