forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

NTV İLE TARAF KARŞI KARŞIYA...

Aktif .

 BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne neden olan helikopter kazası sırasında yaşananlar Taraf gazetesiyle NTV'yi karşı karşıya getirdi. Taraf sürmanşetten NTV santralinden Yazıcıoğlu'nun 139 defa arandığını yazdı. NTV'den tepki Yazı İşleri'nde geldi...
 

Taraf'ın iddiasına göre, Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesinden sonra aramaların kesildiği belirtiliyor...
 
Haberde, Taraf'ın bilgisine başvurduğu telekomünikasyon sektöründe görevli iki mühendis, manyetik alan yaratılıp helikopterin düşürülmüş olabileceğini söylemesi NTV ile Taraf'ı karşı karşıya getirdi.
 
Taraf'ın bu haberi NTV Yazı İşleri programında tartışmaya neden oldu. Sözkonusu aramaların yapıldığı zamanda NTV Haber Koordinatörü olan Yazı İşleri Programının sunucusu Mirgün Cabas, habere çok sert tepki gösterdi. Ruşen Çakır da Taraf'ın haberine aynı tepkiyi gösterdi.
 
Daha sonra canlı yayına telefonla bağlanan Taraf gazetesi Genel Yayın Yönetmen yardımcısı Yasemin Çongar, Mehmet Baransu imzalı Taraf'ın haberini savundu.
 
Amaçlarının NTV'yi suçlamak olmadığnı söyleyen Çongar, NTV santralinden Muhsin Yazıcıoğlu'nun kaza olmadan önce arandığını savundu. NTV'nin görüşünü almak için Cem Aydın ve Erman Yerdelen'i aradıklarını belirten Çongar,Yerdelen'le görüştüklerini ve habere koyduklarını açıkladı.
 
Mirgün Cabas ve Ruşen Çakır, canlı yayında Yasemin Çongar'ın bu sözlerine tepki göstererek, neden kendilerini aramadıklarını sordu. Cabas, kaza günü Yazıcıoğlu'nun cep telefonunun kazayı duyduktan sonra kendisi tarafından uzun süre arandığını telefonun bazen meşgul çalması üzerine aramalarına devam ettiğini belirtti.
 

Tartışmanın tansiyonu bir ara yükselirken, Ruşen Çakır araya girdi ve Yasemin Çongar'a "Teşekkür ederiz" dedi ve tartışmayı sona erdirdi.
 
 
 
 
 
 
 

DKM ARŞİVİ