forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ŞARKICIDAN SPOR MÜDÜRÜ OLURSA, İŞTE BÖYLE OLUR!

Aktif .

ercan_saatci
DKM- Ertuğrul Özkök'ün kızıyla evlendikten sonra yazarlığa başlayan eski şarkıcı Ercan Saatçi,  şimdi Hürriyet'in spor müdürü... Göreve başlar başlamaz da bombası patladı...  
Ertuğrul Özkök'ün eski damadı Ercan Saatçi şarkıcılıkla başladığı iş hayatına spor yazarlığı ve film yapımcılığını da ekledikten sonra çalışmalarına şu anda da Hürriyet'in spor servisinin başında devam ediyor...
 
Bunca yıl emek vermiş insanların gözardı edilerek Ercan Saatçi'nin Hürriyet gibi bir gazeteye spor müdürü yapılması ne kadar doğrudur? Bunun cevabını Ertuğrul Özkök daha iyi verir...
 
Herhalde Türk basın tarihinde Spor yazarları Derneği üyesi olmadan Spor müdürü olan tek kişi Ercan Saatçi'dir...   
 
Ortada büyük bir garabet var.
 
İş hayatına şarkıcı olarak başlayan sonra da damat kontenjanından futbol yazıları yazmaya başlayan Ercan Saatçi gazetecilk mesleğinde birçok insanı kıskandıracak bir kariyere sahip şimdiden. 
  
Peki ya gerçek emektarlar? Onlar neden yıllardır yerlerinde sayıyor...
 
BALONU PATLADI...
 
Ercan Saatçi'nin, göreve gelir gelmez birkaç ay önce Fenerbahçe TV'de katıldığı bir program esnasında Galatasaray'la ilgili söylediklerinin ortaya çıkması büyük gürültü çıkardı. Saatçi Galatasaray'a ağza alınmayacak küfürler ediyordu... 
 
Peki başında bulunduğu servis bundan sonra Galatasaray haberlerini nasıl verecek? 
 
Her neyse...  
 
Hürriyet'teki kurumsal bir tik'in burada da devreye girdiğini görüyoruz. Hürriyet Ercan Saatçi'nin ses kayıtlarını dağıtan FB TV aleyhine yanına geçmiş durumda.
 
Hürriyet internet sitesinde Fenerbahçe Televizyonuyla ilgili aleyhte haber yapılması kurumsal olarak Hürriyet'in Ercan Saatçi'ye tam destek verdiğini gösteriyor. Ne de olsa Saatçi, Özkök'ün eski damadı. Torunlarının babası...
 
İşte olayı farklı bir boyuta taşıyan ve Hürriyet'in internet sitesinde yayınlanan haber...
 

Bu Fenerbahçe TV'nin ilk bombası değil
 
Ercan Saatçi'nin sanatçı Metin Özülkü ile bundan 3 yıl önce yaptığı müzik sohbeti öncesinde o tarihlerde oynanan Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşmasına yönelik sözleri ve bu sözlerin o tarihte çekim dışı kaydedilerek bugün ''Yeni olmuş bir olay gibi'' piyasaya servis edilmesi akla bazı sorular getiriyor..
 
Örneğin;   
 
a) ''Bu bant yayına başlanmadığı halde o tarihlerde neden kaydedildi?
 
b) Yayını kaydeden kim?
 
c) Kasedi 3 yıl bekleyip neden son Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşması sonrası kamuoyuna sızdırdılar?
 
d) Kasedi kim sızdırdı?
 
Bu sorular cevaplarını bekliyor, ancak başka bir gerçek var ki, o da bunun Fenerbahçe TV'de yaşanan ''İlk bomba'' olmadığı..
 
Şimdi isterseniz biraz geriye gidelim ve Fenerbahçe TV'de yaşanan bazı ilginç olaylara kısaca bir göz atalım;
 
1) 2004 yılı Ağustos ayında, aynı zamanda Fenerbahçe Kongre Üyesi de olan İhsan Topaloğlu, CNN Türk'teki görevinden ayrılarak Fenerbahçe TV'de ''Genel Müdür'' olarak işe başladı. Ancak Topaloğlu büyük bir yanlış yaparak başta Hasan Tankaya (Ki kendisi bugün Galatasaray TV genel müdürüdür) olmak üzere, ama spiker, ama teknik eleman olmak üzere ''Tescilli'' Galatasaraylılar'ı da beraberinde götürdü..
 
2) Fenerbahçe'nin 2006 yılında Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Dinamo Kiev tarafından safdışı bırakılması o tarihte Fenerbahçe TV'de çalışan ''Galatasaraylılar'' tarafından ''Çak çak'' yapılarak kutlandı, bu olay o tarihte medyaya sızdı, Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler çalışanların kulağını çekti..
 
3) 23 Mayıs 2008'de Galatasaray'ın Oftaş maçı sonrası yaşadığı şampiyonluk kutlamaları gece saat 02.20'de Fenerbahçe TV'de yayınlandı.. Genel Müdür İhsan Topaloğlu montajda çalışan birinin bu olayda ihmali bulunduğunu belirterek kendisinin görevine son verildiğini açıkladı..
 
4) Ve bu son olayda sanatçı Metin Özülkü'nün de ileri sürdüğü gibi, Galatasaraylılığı ile bilinen bir kameraman bundan 3 yıl önce Ercan Saatçi ile yapılan çekimi kaydetti ve bugünlerde piyasaya sürdü. ( http://www.hurriyet.com.tr/)
 
 
 
 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN