forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

MİLLİYET YAZARININ İMDADINA DOMUZ GRİBİ YETİŞTİ

Aktif .

ece_temelkuranMilliyet yazarı Ece Temelkuran, 'Domuz Gribi' olduğunu yazdı, ilgi odağı oldu. Yazıları çok nadir Milliyet'in birinci sayfasında yer bulan Temelkuran'ın imdadına Domuz Gribi yetişti.  
Milliyet, Domuz Gribi'ne yakalandığını duyuran Ece Temelkuran'ın yazılarını birinci sayfadan "Domuz Gribi Günlüğü" başlığıyla duyurmuş. Yazısına "Domuz Gribi'nden bildiriyorum" başlığını kullanan Temelkuran, "Domuz gribi tarihin bu noktasında bir insanın başına konacak en güzel talih kuşudur." diyerek halinden son derece memnun oldğunu belirtmiş.
 
Medyada domuz gribi virüsünün bulaştığı ilk kişi olan Temelkuran'ın  virüsten kurtulana kadar bu konudaki yazılarına devam etmesini, daha sonra yazı dizileri hazırlamasını, kitaplar yazmasını, televizyon programlarına uzman konuk olarak katılmasını ve konferanslar vermesini bekliyoruz...
 
Ece Temelkuran'ın bugünkü yazısından bir bölümüokuyalım ve konuyu şimdilik kapatalım...
 
Domuz gribi tarihin bu noktasında bir insanın başına konacak en güzel talih kuşudur. Neden? Şundan: Bir kere hastalık popüler. Öyle alelade, amele tipi grip değil. Anlı şanlı domuz gribi! Dolasıyla beni de şaşırtan bir fiyakası var. Bu fiyakanın güzel sonuçları da kendi içinde ikiye ayrılıyor:

1. Dün, sağ olsunlar, Kürt ve Türk siyasetinin önde gelen isimleri, basın ve edebiyat dünyasının saygın simaları tebriklerini, (pardon!) geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Bir insana aynı gün içinde Can Dündar’dan çorba pişirme ve Mirgün Cabas’tan bir kasa greyfurt gönderme teklifi nasıl gelebilir başka türlü! Yaşar Kemal ve Ayşe Baban aramış misal. Sadece bu bile bir penisilin tesiri yaratmaz mı bünyede. Hasan Cemal’e ve sevgili dostum Sırrı Süreyya Önder’e kaç kere “Aman elini yıka muhakkak” dediğimi hatırlamıyorum telefonda. Parasetemol kafası!

2. Hastalık, etrafında yarattığı felaket haresi sebebiyle insanlarda aniden ölüp gidivereceğiniz kaygısı yarattığından, enteresan bir imkân sunuyor. Nasıl bir imkân bu? Her insanın gizli gizli istediği kendi cenazesini izleme arzusunun gerçekleşmesine benzer bir şey.

Ne yalan söyleyeyim, uzun öksürük krizleri arasında son derece bahtiyar oldum. Cenazemiz bayağı kalabalık olacakmış yani! 

DKM ARŞİVİ