forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

ŞİMDİ BAŞBAKAN'IN TAM MUHALEFET OLACAĞI ZAMANDI!

Aktif .

necef_ugurlu_300NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN 

Bayrampaşa Cezaevinde 12 kişinin ölümüne yol açan o korkunç, kanlı, akılalmaz ‘Hayata Dönüş Operasyonu’nun gerçek adının meğer ‘Tufan’ operasyonu olduğu, ‘Hayata Dönüş Operasyonu’ isminin kimin tarafından uydurulduğunun belli olmadığı (medyanın üzerine kalmış durumda) esasen o operasyonla kimsenin hayata dönmediği tam aksi öldüğü, MGK tarafından bu operasyonun daha önce planlandığı fakat zamanın Adalet Bakanı Sami Türk ‘ün haberinin olmadığı ortaya çıkmasın mı!

Dönemin İçişleri Bakanı Saadettin Tantan’ın  operasyonun yapılacağından haberi olmayan dönemin Adalet Bakanı Sami Türk’e yanıtı gecikmedi;   ‘Nasıl bilmiyormuş, bu operasyon Milli Güvenlik Kurulu’nda kararlaştırıldı ve Adalet Bakanlığı’na bağlı savcılar tarafından yürütüldü’ diyor haklı olarak. (Taraf Gazetesi – Ahmet AltanIn köşesi ) Sayın Tantan’ın bu açıklaması karşısında zamanın Adalet Bakanı Sami Türk cevaben ‘Milli Güvenlik kurulu tavsiye kararı’ almıştı diyor.

Bu durumda bakan kendisine haber verilmeden mi tavsiye kararına uymuş oluyor? Veya , ‘ ben tavsiye kararına uymadan kendim bu işi yaptım’ mı demek istiyor? Bir an, zamanın Adalet Bakanı Sami Türk’ün tutarsız sözlerinde samimi olduğunu varsayalım, Taa 11 yıl önce demek ki Bakan kafayı yemiş neler olup bittiğinin, ne yaptığının farkında değil. Kendi kendine ‘Tufan Operasyon’u kararı alıyor. 11 yıl önce kafası gitmiş bir adamın 11 yıl sonra hangi lafına inanacağız. Hikmet Sami Türk’ün bir doktor tarafından muayene edilmesi lazım, aslında bakan olduğu zaman gösterilmesi lazımdı ya, hani şu meşhur ‘mal bildirimi’ yerine ‘kafa yerinde mi raporu’ daha iyi olacak gibi.

‘Bayrampaşa Faciası’nın birinci derece mağdurları ölenler kuşkusuz, bu acı, vicdan azabına yaşadığımız sürece hepimiz mahkumuz.

Ama mağdurlar onlarla bitmiyor;   olup biteceklerin kararının alındığından bihaber arabuluculuk görevi yapan aydınlar, yazarlarda mağdurlar hatta şimdi kabahat üzerlerine yığılan erlerde mağdur , Muğlalı Olayında yargılanan genç teğmenler yıllar sonra 39 er olarak karşımıza çıkıyorlar, bir kabus bu ve bize aynı kabusları artan sayılarla yaşatanlara pes doğrusu.

Muğlalı ben yaptım diye çıkmıştı ortaya şimdi durum farklı değil. Hikmet Sami Türk "haberim yoktu" diyor. Peki kimin haberi vardı Bakan Bey? Önce hapse atılacak sonra askeri kışlaya adı verilecek bir asker mi aranıyor bu facianın sorumluluğunu üstlenecek?

***

Devletin arşivleri var. İsterse sorar hesabını, kimin hangi görevde olduğu belli ama nedense devlet sadece Bursa Devlet Tiyatrosu eski müdürü Emin Gümüşkaya’dan hesap soruyor. Tiyatronun dekorcusuna çıkma mutfak mı ne yaptırmış evine. Dava dosyasının ayrıntılarını vakıf değilim ama mealen böyle bir suç. ikide bir Emin Gümüşkaya içeri girip çıkıyor. Tiyatro dekorundan mutfak yapanı yakalayan ADALET   Bayrampaşa Cezaevinde olup bitenin hesabını soramayacak öyle mi?

60’ından sonra görgü bilgi arttırma ayaklarına yurtdışına gönderilip gittiği ülkenin dilini öğrenmemiş, görgüsü bilgisi artmamış ama suratı davlumbaz gibi şişmiş dönenleri yakalasa daha memnun olurum şahsen; çünkü tahta parçalarından mutfak yapmaktan daha büyük, ağır bir suç, zira   görgü bilgi arttırmak için yollayacağımız gençlerin hakkını yiyor. Ne derin devleti bence bu ülkede ‘gizli engizisyon’ var, ve bu ‘Gizli Engizisyon’ kararlar alıyor birileri de bu engizisyon kararlarının listesini alıp uyguluyor.

Ah Sayın Başbakan Ah...

Ah Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ah...

İktidar değil muhalefet olacağın zamandı...

Sallardın Türkiye’yi, sorardın bunların hesabını...

Ama ne yazık muhalefet değilsin elin kolun bağlı iktidarsın...

Sen bunlara susacak, bunlara pabuç bırakacak adam değilsin... AK Partiye oy veren vermeyen bu yüzden sevmişti seni. Partin, iktidarın şimdi ateşten gömlek mi oldu sana...

Meydanlarda hesap sorandın namımıza , kader utansın...

Not : Geçtiğimiz seçimlerde akıllı diye oy verdim Ufak Uras’a şu düştüğüm hale bakın. Hani kadına sormuşlar oğullarının hangisi en akıllısı diye ‘Şu mecliste önüne gravat bağlayan ‘ demiş.

necefugurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİ