forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

SU GİBİ AZİZ OL AZİZ YILDIRIM...

Aktif .

necef_ugurlu_300NECEF UĞURLU / KAYDA GEÇSİN

Fenerbahçe sadece çok taraftarı olan bir spor klübünün adı değildir. ‘Fenerbahçe, Senden başka kimin var benim’ diye şarkı mırıldanan gariplerin umududur .

Fenerbahçe ortak bir dayanışmanın, her karşılıksız sevgi gibi nedensiz ama anlamı olan bir sadakatın, moralin adıdır.

Fenerbahçe bir aidiyettir.

Fenerbahçe en fakirinden en zenginine insanların eşit ortaklıkları olan   bir manevi miras ve fakir fukara taraftarın hayatta belki de tek sahip olduğu satılmaz bir mülkiyettir.

Fenerbahçe sıradan bir futbol takımın adı değildir.

Fenerbahçe bu yıl şampiyon oldu, elbette kıvanç verici ama şampiyon olamasaydı da taraftarın o gece kutlayacak çok şeyi vardı.

Aziz Yıldırım ve değerli yönetim kurulunu ;

Alt yapı yatırımlarına önem verdikleri, sorumlulukları görev taksimlerinde başarılı bir şekilde paylaştırdıkları, klikleri yıkarak bütünleşmeyi sağladıkları amatör branşlarda Fenerbahçe’mize yakışır atılımları gerçekleştirdikleri , bilen antrenörlerle çalıştıkları, kadın izleyicileri statlara çektikleri, Fenerbahçe’li sporcuların aile ve çocuklarını camiaya katarak taraftarla kucaklaştırdıkları ,  aldıkları kararların arkasında durdukları, istikrarlı bir biçimde ilkelerini korudukları için içtenlikle kutlarım.

Ne var ki, şampiyonluğun kutlandığı gecenin beni çok üzdüğünü   kayda geçirmek zorundayım.

İdarecilerin, sporcuların adlarını anons etmekten aciz Beyaz’ın takımımız çıkarken ‘Aslanlar Geliyor’ anonsu tepemi attırdı. Onlar ‘Aslan’ değil ‘Sarı Kanarya’ dır. Ormanların Kralı Aslanlar kükreyedursun bizim Sarı Kanaryalarımız nice aslanı dize getirmiştir.

Bir Fenerbahçe’liye ‘Aslan’ demek için Fenerbahçe’yi tanımamak gerekir. Aslanla kanaryanın farkını bilmeyenin geceyi sunması ne demek ?

Saniyen, Issız Adada insanları tokuşturarak hayatını kazanan Acun’un büyük bir laubalilikle ve rahatlıkla Emre’yi kardeşim diye anons etmesi de tüylerimi ürpertti. Takımımızda ki her bir sporcumuz kardeşimiz, oğlumuzdur. Acun’un Emre ile kardeşlik bağı bizi hiç ilgilendirmemektedir. Ayrıca gecenin luzumsuz eklentileri Acun ve Beyaz’a takıma moral verdikleri için edilen teşekkür ise kalbimi durduracaktı .

Bir Fenerbahçe’li futbolcuya , bırakın yönetim kurulunun önlerine serdikleri imkanlar, Fenerbahçe gibi bir takımda oynamak , taraftarın koşulsuz sevgi ve saygısı moral vermiyor da Acun ve Beyaz mı veriyor ?

O gece bu ikili   bu büyük camia’ya yakışmadı.

Fenerbahçe’ye katkılarından dolayı Başkan Aziz Yıldırım’a güzel bir cümle armağan etmek isterim.

‘Su Gibi Aziz Olmak ‘ suyun parayla satılmadığı yıllardan, çocukluğumdan kalma artık kullanılmayan (artık kimse kimseye bedava bir yudum su vermiyor ) bir anı cümlesidir, kıymetlimdir.

Bu cümleyi kullanan, kalp edenlerin bir damla suya verdikleri değer para pulla ölçülmez.

Karşılıksız verilmiş bir yudum suya içtenlikle söylenmiş teşekkür   duasıdır.

Sen de ‘Su gibi Aziz Ol, Aziz Yıldırım’, sana bu cümleyi babam,   amcam (Kalas Turhan ) dahil bütün gelmiş geçmiş Fenerbahçe’lilerimizin ruhuna değsin diyerek söylüyorum.

Çünkü Fenerbahçe için çok çalıştın ve başardın, ruhları şad ettin.

Yaşayan, tanık kalpler seni asla unutmaz Aziz Yıldırım.

Asıl bunu kayda geçiriyoruz.

necefugurlu @gmail.com

DKM ARŞİVİ