forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

LADY GAGA AKLIBAŞINDA KALDI!

Aktif .

necef ugurlu_300NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN

Yılbaşı gecesi deli karı dedikleri Lady Gaga bizim kanalların yanında aklı başında kaldı.

YYılbaşı akşamları diğer akşamlar gibidir, dünya dönmeye devam eder. Yeni yıla giriyoruz diye dünya üzerindeki canlılar aynı anda nefeslerini tutmazlar, ruhlarını temizlemez, arınmazlar.

 

Yılbaşı geceleri tövbe geceleri değildir.

Yeni yıla girerken de, çıkarken de bildiğini okuyan düzen bildiğini okumaya devam eder.

Yeni bir yılda, gelecek gecelerin karanlıkları da son bulmaz.

Bunları bile bile neyi kutlarız, hangi akla uyup kafamıza koni biçimi mukavva renkli kutular takarız bilmem. Ortak bir evrensel kutlama aklı deyip kayda geçirelim.

Türkiye ile ilgili 2011 kapanış raporunu bir sonra ki yazımda kayda geçirmek arzusundayım.

Ama bu gün kayda geçirmek istediğim 2011’i 2012’ye bağlayan gece ekranlarımızda olanlar. TV Kanallarımızın birinde yılbaşı gecesi Noel Baba’yı çiftetelli oynarken gördüğümde estepeta kaldım. Daha sonra harmandalı oynamaya başladı bu yaratıcılık karşısında nutkum tutuldu!

St.Nicholas omzunda torbası dans ederek türkücüye eşlik ediyordu, sonra sunucu Noel babaya yaklaşıp ‘Ne var ulan o torbada ?’ dedi ve bence Noel Baba tartışmasına son noktayı koydu. Daha sonra sihirbaz çıktı sofrada ki yemekleri ateşe verdi, alevli lokmaları ağzına soktu daha sonra uzun bir sopaya sarılmış bir şeyi yaktı onu da af edersiniz bir tarafına doğru sallayınca kıçına sokacak diye aklım çıktı , sonra gene gırtlağına indirdi. Bir başka kanalda marifet yarışmasında bir kabiliyet ‘Zırt zırt zırt, cırt, cırt cırt 2012’ diye tuhaf sesler çıkartıyor bir ünlümüzde ona eşlik etmeye çalışıyordu. Eş zamanda devlet kanallarımızın birinde ney sesine takıldım, şahane bir giriş derken neyzenin yanında oturan Flamenko gitar sen az , derken taka taka sesler bir hanım İspanyol dansı etmeye başlamasın mı, bizim neyzen tırstı kaldı parça bitene kadar gıkı çıkmadı, neyle başlayıp flamenkoya neden geçtiler içerik bilgisini okuyunca anladım, yerelin evrensel bütünlük içinde yerini mi ne arıyorlarmış , ben onları terk ettiğimde hala arıyorlardı buldular mı bilmem.

Özel kanallardan birinde ‘Yağmur yağıyor, Seller akıyor, Arap kızı damdan bakıyor ‘ şarkısına farklı sözler yazmışlar durmadan jenerik müziği olarak olarak döndürüyorlardı.

Daha önce çekilmiş, banttan yayınlanan eğlence programlarının sunucularının ‘Ayy yeni yıl yaklaşıyor heyecanlanıyorum’ numaraları karşısında şeytan git evinde bul bu karıyı ‘ Ne heyecanı ulan sen bir kere orada değilsin konserve yayın , bizi mi yiyorsun saçaklı ‘ diye ayağımın altına alasım geldi. Çok agresivleştim, bu agresyonumu kayda geçiriyorum.

Sağa sola zaplarken yere dört ayak üstü çökmüş bir adamın üzerinden köpek atladığını gördüm , neydi, hangi kanaldı tam anlayamadım, sonra ne oldu , köpek ne yapmaya çalışıyordu, adamın beklentileri neydi ortada kaldı.
Derken bu yılın takıntısının ‘düet’ler olduğunu gördüm, bir düet bir düet fakat Kibariye ile Kubat düetlerini 3 değişik kanalda sürdürerek beni şaşım şaşım şaşırttılar. Halbuki Kibariye Kanaltürk’ün yüzü oldu, öyle ki Kanaltürk’de artık hangi programı izlesem (Çok iyi tartışma programları var) Kibariye etkisiyle ayağa kalkıp göbek atasım hatta Ayılana Gazoz Bayılana limon şarkısını söylemek geliyor içimden , tamamen psikolojik biliyorum, ama Kanaltürk’ün yüzü oldu ya Kibariye, insana sanki tartışmanın ortasında Sami Dadaloğlu’da kalkıp göbek atacakmış gibi geliyor, böyle bir beklenti oluşuyor. Kanaltürk’de niye böyle bir beklenti oluşturdular anlamış değilim.

Yılbaşı gecesi en sağlıklı programlar değişik kanallarda araya giren değişik bal markalarının tanıtımlarıydı. O da yılbaşı gecesi için manasız gibi geldi, en son saat 12’ye 20 kala bir bal tanıtımı yapıldı. Yeni yıla 20 dakika kala ne balı , o saatten sonra yenen balın kime ne faydası olacak ki, gece yarısı bal yiyen görülmüş mü?

Bizim kanallardan yoruldum, umudumu kestim ve eşimle 19 şarkılık Monster Ball LAdy Gaga konserine takıldık.

Vallahi o deli karı dedikleri Lady Gaga bizim kanalların yanında aklı başında kaldı. Harika şarkılar, ödüllü şahane bir kurgu, mükemmel bir akış. Evet Lady Gaga küfürbaz, ama olsun bu yaştan sonra terbiyemizi bozacak hali yok kadının. Biz Türk Televizyonlarını izliyoruz, bizim terbiyemizi bozacak daha anasından doğmadı derim ve bunu da kayda geçiririm.

Madison Square Garden’da çekilmiş konserini izleyenlere Lady Gaga ‘kendiniz olun’ dilekleriyle kapattı.

Konser bitimi son bir umutla bizim kanalları zaplamaz olaydım. Karşımda Hadise! Lady Gaga laflarına benzer laflar ediyor! Kadın daha demin ‘Be yourself’ demiş, bizimki Liza Minelli yerine annesine laf atıyor. İngilizce sözlü bir parça, arada konuşmalar, arkasında dansçılar, elbise bacaklara uymamış , Hadise kendi değil, LAdy Gaga’ın sözünü dinlemiyor sadece onun yaptıklarına benzer şeyler yapıyor, niye yapıyor belli değil.

Hadise’yi kayda geçiriyoruz.

Bu yılbaşı ait olduğum yerde, kendi televizyonlarımda kayboldum.

Ben artık kim olacağım, ey benim gibi ait olduğu yerde kaybolanlar. Biz kim olacağız asıl bu sorumuzu kayda geçiriyoruz.

Sevgiyle...

necefugurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİ