forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

KEŞKE BU ÜLKEDE KADIN SEVSE SEVİLSE, DERDİMİZ AŞK OLSA!

Aktif .

necef_ugurlu_300NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ve eşi vefat eden kadınlara nisan ayından itibaren 250 lira maaş ödenmesi planlanıyormuş.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın eşi vefat eden kadınlar için yaptığı ve  yakında devreye girmesi beklenen çalışmaya göre ödenecek maaş 250 lira olarak tespit edilmiş.

Sigortası bulunmayan ve eşi olmayan kadınların hesaplarına iki ayda bir 500 lira maaş yatırılacakmış.

Anladığım kadarı eşinden maaşı veya herhangi bir güvencesi  olmayan ortada dımdızlak kalan kadınlar sorumsuz ya da şu dar dünya da ailelerine sosyal güvence sunamamış insanca bir hakka layık görülmemiş    eşlerinin ölümü halinde ayda  250  liralık bir ohh diyecekler.

Ancak sevgilileri olursa bu para derhal kesilecek.

Rahmetli belli ki  kaybedenlerden , sonrasını düşünememiş düşünse bile elinden gelmemiş  devlete havale etmiş, zavallı kadın ise hayatın zorluklarını  yaşadığı yetmez gibi eşinin ölümünden sonra hepi topu 250 T.L  alacak , bu çileli ömründe olur a , sevdalanırsa da 250 T.L kesilecek !  Sanki devlet ölenin  namusunun bekçisi , adamın çaresizliği  kadını devlete emanet ettiği yeterince acı değilmiş gibi  devlet ölümünden sonra sosyal güvenceye kavuşturamadığı rahmetlinin namus bekçiliğine soyunuyor , olmadı bu son derece kaba, hoyrat  devlet aklı yakışmadı.

Zaten  kadının atlattığı onca badireden sonra  sevgili bulacak takati kalmışsa dayanıklılık primi olarak bir 250 daha ödemeli devlet.

Kadın muhtemelen dayak da yemiştir, ve devlet karı koca arasına asla girmemiş kadın dayaklar  arasında gittiği  hastane, sığınma evlerinden gene koca evine dönmüştür.

Aslında bunun içinde 250 dayak ilavesi uygun olur.

Ayrıca koca evini bırakıp baba evine sığındı diye babasından veya ağabeylerinden yediği dayaklar içinde 250 koyalım toplam etti mi  1000 TL.

Şayet kadın rahmetlinin sağlığında kalıcı bıçak yarası aldıysa  250 daha ilave edelim, ayrıca kaynana, elti dayağı içinde 250 koyarsak  1500 ’den aşağı rakamlar ‘Türkiye Şartları’na uymaz.

‘Türkiye Şartları’ lafını pek severim ,  malum kadın dövmeye, öldürmeye, cehalete, fukaralığa, hep mazeret olmuştur buraya da cuk oturdu .

Bahane ve mazeretler diyarı ülkemizde kadına aylık 250 T.L’yi  sevgilisi varsa kesmek neyin  bahanesi anlamadım.

Malum bu ülkede  film yapılır ödül toplamaya  bahane, kanun yapılır çoluk çocuğu içeri atmaya bahane, , aşklar yaşanır medyada yer almaya bahane, hayır hasenat reklamı  yaparlar sosyal sorumluluk bahane, burada da  250 T.L  veriliyor  ama kadın sever sevilirse keserize  bahane .

Kadının 250’sini kesiyorsunuz bari sevgiliye böylesi çileler çekmiş bir kadını mutlu ettiği için 500 bağlayın. Hem erkeklere maaş bağlamaya mazeret olur, ve hatta kadına iyi muameleye bahane olur.

Türkiye’de bahaneleri incelemeden siyasal duruşları, zihniyetleri   anlamak imkansızdır.

Hangi parti olursa olsun İdeolojilerde bu bahanelerde saklıdır.

Sayın Fatma Şahin...

En iyisi kadınlardan  özür diletin ve hiç olmazsa bu sefer özrü ‘Türkiye Şartları’ benzeri mazeretlerle berbat etmelerine izin vermeyin .

İşiniz elbette zor çünkü sizden tarih yapmanız bekleniyor , bir şeylerin değişmesine, kadına bakış açısında ihtiyaç duyulan  zihniyet değişikliklerine  vesile olmanız bekleniyor, bu yüzden fena işlere mazeret üretilmesine izin vermeyin, sonra hep  fena kalıyorlar.

Karakoç’un dizelerini hatırlayın  Fatma Hanım...

‘Yar deyince kalem elden düşüyor

Gözlerim görmüyor aklım şaşıyor

Lambada titreyen alev üşüyor

Aşk kağıda yazılmıyor Mihriban…’

Keşke bu ülkede  kadın sevse , sevilse

Derdimiz aşk olsa.

Keşke erkek kadına kendi yazamasa da Karakoç’un mısralarını ezberden söyleyebilse...

Keşke kadın erkek her yaşta birbirinin sevgilisi olabilse...

Bu uğurda  hazineleri vermeye hazır bir bakan olarak tarihe geçseniz fena mı olur?

Sevgilisi varsa 250’yi keseriz ne demek?

Sevgiyle...

necefugurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİ