forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

SADECE GÜLBEN ERGEN GERÇEKTİR!

Aktif .

NECEF UĞURLU / KAYDA GEÇSİN 

Bir  bölümünün  akşam  saat 8 de başladığı  gece yarısı  12:30 da bittiği  dizilerin yayınlandığı ülkenin adı nedir?

 

 

Sezon sonlarında dizilerinde  karakterlerin sapır sapır öldüğü , öldürüldüğü zavallı yönetmenlerin  ıskatçıya döndüğü ,  karakterleri  hikayeden yok etmenin  ,son dakikada haber verildiğinden olacak , öldürmekten  başkaca yolunu bulamayan senaristlerin  yaşadığı ülkenin adı nedir ?

28 Şubat öncesi, esnası ve sonrası  hiç işsiz kalmayan ,  tam aksi kazancı artan ama illa ki 28 Şubat mağduru olarak anılmak isteyen   insanların yaşadığı ülkenin adı nedir ?

Eşlerinin gebelik sürecindeki problemlerini  örnek vererek , ayrıntılara giren ve  ekran karşısında   kürtaj karşıtı söylevler veren  muhafazakarların  yaşadığı ülke neresidir  ?

Bombaların çocukların üstüne yağdığı ve fakat  yumurta yiyen  bazı siyasetçilerin yumurta kabuklarının kendileri için hayati tehlike arz ettiğini utanmadan iddia edebildiği  ülkeyi  biliyor musunuz  ?

Selilütle bozmuş ,  zayıflayayım derken daha  şişkolaşan , canım şiirleri beste ve yorumlarıyla  berbat ettirip şairlerine mezarlarında takla attıran, bir pianist besteciyle ölümüne didişen , Tiyatro sanatçıların  sokaklara dökülüp sonra  ‘konsensüs’  aradığı , hapse girmeden kahraman olunamayan,

Hudutsuz haddini aşmanın yaşandığı , ama bu yolla kaliteli demokrasinin bir türlü kıvam tutturamadığı ,

Müesses nizamın hem parçası olup ama karşı koyan kahraman muamelesi görmek içip yanıp tutuşan söylediğiyle düşünceleri uymayan  ‘kanaat bokyedicibaşı’larının’ yaşadığı

İki yüzlülükle mücadele edemeyen ancak iki yüzlülerin  ikiyüzlülüğü eleştirme hakkı olan ‘o’   ülkeyi biliyor musunuz  ?

Dostların birbirlerine başarılar dilediği  sonra  aralarında başarılı olanlara düşman kesildiği  ,mutsuzlar ülkesinin haritada ki adı nedir ?

İstediği her şeyi  ahlaki değerleri sıfırlayıp her ne pahasına olursa olsun elde etmişlerin ellerindeki bunca imkan güce rağmen çok mutsuz olduğu , kaybedenlerin  kazananlar için üzüldüğü  ülkeyi tanıyor musunuz ?

Başarılı insanların istedikleri gibi bir insan olamamanın verdiği ızdırabı yüzlerine yansıttığı hangi ülkedir ?

Üzülmeyen  acı çekmeyenlerin   gülmeyi de bilemediği , ısmarlama kahkahalarla eğlenmeyi unutan  insanların yaşadığı  ‘ ‘O’ ülke kimlerindir ‘  kavgası  ne kavgasıdır  ve  önemi var mıdır ?

İyisi mi deniz mevsimi açıldı biz selülitlere bakalım, imdadımıza Gülben Ergen yetişiyor, ve selülitlerinden  Zümrüdü Anka gibi yeni bir kahraman doğuyor  , dahası yeni kahramanlar plajlardan çıkacaktır  yaz boyunca.

‘Bir Başkadır Benim Memleketim’

Bu yazıda adı geçmeyen şahıslar tamamen hayal ürünüdür , gerçek olan sadece Gülben Ergen’dir.

Sevgiyle

necefugurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİ