forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

MEDYA SAÇMALAMALARI...

Aktif .

ETİKETLER:Necef Uğurlu

VNECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN

Neyi kayda geçireceğimden pek emin değilim durum karışık... Medya saçmalamaları diyelim.

 

At izinin it izine karıştığı şu günlerde ekranlarda ardarda saçmalamak artık ʻmedya marifetiʼ ve hayatımızın doğal akışı haline geldi.

Medya dünyasında ʻto do the right thingʼ doğru olanı yapmak, söylemek aklı başında bildiğimiz insanların bile artık zorlandığı bir kırılma noktasında.
Neşet Ertaş gibi halkın kucakladığı bir sanatçının ardından söylenenlere bir bakalım altını da biz yorumlayalım ;

ʻKıymeti bilinmediʼ
Niye bilinmesin, bu acı kayıp karşısında halk daha nasıl sevgi ve muhabbetini belli etsin,sesi ve çığlığı olduğu insanların gözyaşı sel oldu , kıymeti bilinmez mi hiç, lakin sizinnormlarınız ülke parametreleriyle örtüşmediğinden meseleyi çözemediniz, öyle ya NeşetErtaş dünya malına tok bir adamdı, araba koleksiyonu yoktu, akıllı apartman, yalı peşindekoşanların yalan dünyasının adamı hiç değildi maddi dünyadan çok manevi dünyanınderinliklerinde yol aldı, saz araçtır önemli olan sözdür diyen bir sanatkardı. Nefsini Allah sevgisinde eritmiş bir feylesoftu.Halkın parametreleriyle hiç ayrı gayrı düşmedi, siz kıymeti bilinmedi zannetmeye devamedin.
ʻÖzalʼın mezarının açılması olayı da böyleʼ

Neşet Ertaşʼın acı kaybı ile Özalʼın mezarının açılması arasında bağ kurmak için TürkMedyasına seçilmiş bir gerzek olmak lazım. Başka türlü izah edemiyorum.

ʻKendi işini yaptıʼ

 Başkasının işini yapacak değil, geleneğin üstüne kurulmuş bir öğretinin disiplinindesanatını icra etti. Başıboş , dağınık hele ʻkendi işini yapanʼ suya sabuna dokunmayan birezik hiç değildi . Bozkırın derdinin çığlığıydı.

ʻKonservatuarda okuyanlar arasından bir Neşat Ertaş çıkmadıʼ

Siz birini övmek için diğerini zemmetmek zorunda mısınız ? Yoksa sapı samana karıştırmayeteneğiniz yüzünden mi medya da yer alıyorsunuz ? Rahmetlinin onayı ve isteğiylekonservatuarda yetişmiş bir profesörün yardımıyla o canım türküler notalara dökülerekyüzyıllar boyu söylenmesi , kalıcı olması sağlandı, fena mı oldu ? Demek kikonservatuarlar lazımdır.

Neşet Ertaş ve Konservatuarda ki profesör birbirini tamamlar ve dünyamız daha güzelleşir,ikisi de lazımdır.Ama sizler bu dangalaklıklarınızla hiç lazım değilsiniz.

Bu sözler medyamızın iki gözde çok bilmişinin ekranlarda karşılıklı konuşmalarındanderlenmiştir. Aslında niyetleri kötü değil, fakat cezve gibi o kanaldan bu kanala gitmektenyorulunca saçmalamaya başladılar.

Bu medya öyle bir hale geldi ki ; gidene yazık, lakin emri haktır, ama geride kalana dahada yazık .

evgiyle...

necefugurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN