forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

Küçük Egemen - Yetti Artık Hayır...

Aktif .

NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN

Rüyalarıma  gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim,  filim, dizi olması için dileklerinizle beni çok mutlu ettiniz , kısmet efendim şimdi biraz zor takdir edersiniz.

 Son rüyamda okuldayım   , Küçük Egemen diye altı yedi yaşlarında bir oğlan çocuğunu      yazdırıyorlar  sanki Egemen Bağış’ın küçülmüşü, başlangıç evresi .

Egemen Bağış’ın  Henüz sanat, İstanbul Modern, medya, siyaset, Beyaz Saray, oyunculuk, garsonluk, New York, Ajda Pekkan , Somali, İtalya, Hediyelik Eşya , 2010 Avrupa Başkenti,  AB Fonları , Avrupa Birliğine yayılmamış  hali Küçük Egemen.

Süklüm, püklüm duruyor . 

Dedesi namaz kılarken arkasından eşşek kulağı yaparken yakalanmış, daha doğrusu  dede  rükudan kalkarken  önündeki aynadan görüyor arkasından  işaret yapan torununu, kıyamet kopuyor , bir müddet dedenin gözünün önünden çekmek için yatılı vermeye karar veriyorlar , dünyanın pek çok yerinde okullara müracaat ediyorlar yatılı vermek için  kimse almıyor.

Hatta New York’da ki  okul müdürü biz kapalıyız  diyor ama telefonda arkadan zil  ve çocuk sesleri geliyor .  Küçük Egemen  tuhaf bir çocuk kediler bile görünce kaçıyorlar. 

Çocuğu sokakta bırakamayız kaydediyoruz. 

Daha ilk haftada  Öğretmenlerine  İllallah dedirtiyor çünkü elde telefon sürekli öğretmenlerine mesaj atıyor her gün hangi  kanalda konuşacağını haber veriyor, Küçük Egemen’in kanal kanal laf yetiştirmekten ders çalışmaya vakti yok, nitekim geçtiğimiz sene sınıfta kalmış .

Kimse onunla aynı yatakhanede   yatmak istemiyor , bir bakıyorum ki yatakhanede yatağının baş ucundaki  duvara  Kaddafi,  Mübarek , Saddam , Pol Pot, Idi Amin, Mobutu Sese Seko ,Milosevic,   Marcos, Batista, Salazar, Stroessner, Benito Mussolini, Adolf Hitler’in küçük resimlerinden  kalp yapıp  asmış !

Küçük Egemen  tanıdığım  ilk   faşist, diktatör sever  çocuk, yaşıtlarından çok farklı.

‘ Evladım, Küçük Egemen , sen bu heriflerin yaptıklarını biliyor musun ?’ diye soruyorum aaa öfkesi burnunda ,  

‘Bunlar benim hayran olduğum büyüklerim ‘ diyor  , Küçük Egemen’de  utanma filan yok , yatakhane arkadaşları çocuklar korkup çil yavrusu gibi kaçışıyorlar , bir korkmayan  ranzasının altında yatan  bir başka yaşıtı , kara böcek diyoruz ona Küçük Metehan, bayılıyor Küçük  Egemen’e  ‘  Abi büyüksün, koptum yahu çok makarasın ‘ diye Küçük Egemen’i   dolduruşa getiriyor . 

Küçük Egemen’in egocuğu zaten kendinden büyük,  daha da şiştikçe şişiyor hatta Küçük Metehan onu ‘Şakacı’ olduğuna bile ikna ediyor, Küçük Metehan tam bir fırlama , Küçük Egemen şakacıya çıkmış adım diye ağzı kulaklarda dolaşıyor.

Küçük Egemen  okulu kapattırmak için çocuklara akıl veriyor , sınıflara boş bira şişeleri koyalım sonra müfettişlere haber veririz okulu kapatırlar bizde kurtuluruz diye , çocuklar ağlaya ağlaya anlatıyorlar. 

Küçük Egemen hafta içinde dört kere revirlik oluyor , bağırsakları berbat, cır cır ...’ Oğlum ne yedin ? ‘ diye soruyorum  ses yok, hoş bu çocuğun  yemediği  bok  yok hangi mide  dayanır, neyse ...  

İçim parçalanmıyor da değil çocuğu topluma kazandırmak istiyorum, ileride ailesi olsun eşine fistan alsın , evine pesküvit götürsün arzu ediyorum. 

Üstünü örtüyorum , masum masum bakıyor  yaptığı kabahatlerden pişman ifadeleri vardır ya çocukların  öyle bakıyor , ağlayacağım neredeyse  belli  etmiyorum ,   tam kapıdan çıkarken aniden dönüyorum arkamdan nanik yaparken yakalıyorum  Küçük Egemen’i .

Resmen  arkamdan iş çeviriyor, ona olan sevgimin yerini güvensizlik alıyor , ‘Niye böyle yapıyorsun Küçük egemen ‘ diyorum bu sefer  inkar ediyor  , gözlerimle gördüğüm şeyi inkar ediyor , beni uydurmakla suçluyor , bu çocuk insanı deli eder, aile haklı bunu okula değil Malta’ya sürgüne yollamak lazım.

Günler okulda Küçük Egemen’le zor geçiyor, derken kapıcıya her gün birileri tarafından Egemen’e verilmek üzere bir kutu çikolata bırakıldığını saptıyorum, herhalde midesi bu yüzden bozuldu diye düşünüyorum , ama kapıcı alerji dökmüş her yeri kıpkırmızı halde  , Her kutu geldiğinde Küçük  Egemen  kutuyu alıp arkasını dönüp ‘Çikolata şekerleme, altında 500 yoksa sakın yeme’ diye şarkı söylüyormuş , sonra cebine bir şeyler koyup kutuyu kapıcıya bırakıp gidiyormuş.

Küçük Egemen’in mahalle esnafını haraca bağladığını üzülerek öğreniyorum .

Disiplin kurulu Küçük Egemen için toplanıyor ,  davranış bozukluklarına son vermesini istiyoruz , o ne....Küçük  Egemen’de  dil pabuç  ‘ Benim davranış bozukluğum yok , hesabını  ahirette veririm  siz  kişilik yapımla baş edemiyorsunuz , yetersizsiniz kapatın bu okul ‘ demez mi !

Çocuk tımarhanelik   bizde  psikiyatri kliniğini arıyoruz  karşımdaki doktor ‘faydası olmaz boşuna yorma bizi ‘ diyor , iki defa  girip çıkmış dört doktoru tedaviye almışlar, biri mektup bırakıp kaçmış intihar ettiğinden şüpheleniliyor . 

Çaresizim, ne yapacağımı bilmiyorum , Küçük Egemen  ‘ Beni ABD’ye geri yollayın ‘  diye akıl veriyor , 

‘ Evladım söylesene maksadını hemen, gerekirse okulu satarız seni geri yollarız, okul yeniden yapılır esas mesele senden kurtulmak ‘ diyorum ...

tam bu sırada okulu  Başbakanlık  twitter  polis birimi  basıyor , şapkalarında  kuş amblemi olan polisler , Baş Kuş Amirim  Küçük Egemen’i soruyor ,  Meğer  Küçük  Egemen Başbakan hakkında twitler, emailler  atıp tutmuş , Küçük Egemen’i götürürlerken umuru değil, ‘Daha bitmedi döneceğim ‘ diye gülüyor.

Bütün okul ‘Yetti Artık...Hayır ‘ diye bağırıyor. 

Hayırdır İnşaallah Rüya bu... Kayda geçsin.

Sevgiyle...

necefugurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİ