forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

Kılıçdaroğlu’nun Sanal’a karşı Gerçeklerle Zaferi

Aktif .

NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN

ünülenin aksine; Gücünü  propoganda , mevcut seçim sistemi  ve en son  lideriyle  koruyan bir parti. Propogandaları liderin gücünün çok önünde.

Seçim başarısı söz konusuysa önce  propogandalarını yapan şirketi kutlamak lazım . 

Özetle bu seçimlerde Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli  Erol Olçak’la savaştı , Sayın Başbakan’la değil  !

Bu kolay bir savaş hiç değil, karşılarında  sınırsız iktidar güç ve olanaklarını  kullanan buna karşın  hiç bir siyasi sorumluluğu olmayan , her şeyi mübah gören  , adeta kayıt dışı bir propoganda  gücüyle savaştılar  ! 

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin karşısında rakip bir başka lider değil propoganda vardı.

Medyanın akıl daneleri  ‘ Bunca olup bitenden halk nasıl etkilenmemiş olur, yok efendim arsızlık, hırsızlık kimin umuruymuş gibi sosyolojik tahlileri yapma kolaycılığında hala .

Bence  Erol Olçak’ın zekasını , oynadığı gölge oyununu  tahlil etseler daha hayırlı olur.

İktidarı bırakıp muhalefetle didişmek medyanın , sermayenin bitmeyen oyunudur dolayısıyla medyanın canbazlarından bu iki lidere saygı beklemiyorum ama Erol Olçak’ın zekasına bari saygıları olsa, o da yok  demek !

Ya da Olçak bunların iltifatlarını prensip olarak  kabul etmiyor mu ?

Hele Aslı Aydıntaşbaş’la Sedat  Ergin’in  CHP, Kemal Kılıçdaroğlu’nu başarısız addedip sorgulamaları zekalarına hiç yakışmadı , Ergin’in sık kullandığı bir cümleyle kendilerini ‘Anlamakta güçlük çektim’ .

Prof Sözen’in  Ak Partinin iletişim dehası söylencesinin doğru olmadığı da  Maltepe hezimetinde açıkça ortaya çıktı .

Anlaşılan Olçak mucizelerini Maltepe’de esirgemiş !

Kim bu Olçak sorusunun yanıtını Odatv ‘de Onur Özcan yazmış, okunası bir yazı linki takdimimdir ; http://www.odatv.com/n.php?n=erol-olcak-0603141200

Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli  siyasi hiçbir sorumluluğu olmayan bir propoganiste karşı ilkeleri, kısıtlı medya imkanlarıyla  soylu bir siyasi savaş verdiler böylesi az görülmüş bir olaydır  ve yenilmediler.

Erol Olçak’ın kullandığı iktidar olanakları ,   para pul , medya gücü  dünyada ki  diğer partilerle bile kıyaslanamaz ama bütün bunları ustaca kullanan bir propoganda zekası da  söz konusu, sınır tanımayan bir zekadan bahsediyorum siyasi ahlaktan  değil .

Olçak’ın Maiyetine eklemlenen bir çocuk bana bir zamanlar , Olçak’ın  Ufuk Güldemir’den sonra gördüğü en zeki adam olduğunu söylemişti  . 

Ufuk Güldemir’den sonra gelen bir zeka mı ? 

Sen öyle san ve hep böyle biraz alık kal ki yerini koruyabil çocuk ,  çok zeki adamlar etraflarında zeki adamlardan  hiç hoşlanmazlar .

İktidar olamayan  ( zaten yerel seçimler , bu söz  temsili )  çoğunluk oyların ne istediğini ise görüyoruz ;  Laik, Sosyal, Etnisiteye  değil birlik  amacına dayanan Milli Şuuru olan dolayısıyle halkçı, bir hukuk devleti istiyor , Olçak ne derse ne isterse istesin.

Bu çoğunluk Olçak’ın kontrolü dışında bir çoğunluktur , başlarında şapkaları ellerinde bayrakları yok, kalem kapınca çifte telli oynamıyorlar.

Çoğunluğu harekete geçiren Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’dir . 

Arena’da silahsız  iki Spartaküs gördük  haklarını teslim edelim.

Yenilmediler .

Demokrasi oyununu kuralları ve hukuku çerçevesinde oynadılar 

Dengeleri , zorlukları görerek ,  demokrasinin   gereklerinde birleştirerek ,  ve hatta birbirini hiç sevmeyen insanları  ülke esenliği amacıyla kaynaştırma  başarısını gösteren  bir lider var artık CHP’nin başında , Kemal Kılıçdaroğlu .

Erol Olçak’ın işi zorlaşıyor , Nogay Türk’lerinin Domrasına el çırpmak yerine  bu toprakların   

insanları  hemde ciddi bir ekseriyet  Kılıçdaroğlu liderliğinde  ‘Uzun , ince  yolda , yetişmek için menzile gidiyorlar  gündüz gece...’

Erol Olçak bu günlerin ileride sineması yapılacak adamı, aslan gibi, zeki, karizmatik  Ak Parti’nin sınır tanımayan doktoru , neden bütün bunları yaptı vardır  edebi bir değeri diye düşünüyorum.

Olçak’ın dalga geçtiğini , eğlendiğini de düşünüyorum , sırf para için yapmıyor olsa gerek  işini , zevk alıyor olmalı  yoksa  televizyon ekranlarından ‘Düşman yolları kesti ‘ , ‘Tutun kaçıyorlar’ , ‘Ülkemiz Tehdit altında , düşman kapıya dayandı’  mealinde kara mizahın doruklarında sözleri kulaklarında avize büyüklüğünde küpeleri sallanarak  full makyaj bir kadına  söyletir miydi ?

Elbette Olçak söyletmiyor, içinden geliyor da olabilir ama genede Olçak zekasının çok güldüğüne eminim.

Kadın ne Kara Fatma, ne  Halide Edip , ne Şuküfe Nihal , sadece ezber geçiyor , dikkat çekiyor !

Olçak belki Ak Parti’nin başına geçer ileride, ama istediğini yaparken durup dururken siyasi sorumluluk almak zekasına  uygun düşer mi bilmem.

 

Algı yönetimi filan derken  seçimlerde sanalla gerçeğin karşı karşıya geldiği noktaya geldik , ve sanal karşısına  Kılıçdaroğlu gerçeklerle  çıktı , ve ilk etabı kazandı.

Kim ne derse desin , bu imkansız galibiyete saygı duymak lazım, siyaseti , partileri dizayn etme görevleri olduğunu düşünen gazeteciler ağızlarından çıkanı biraz düşünseler iyi ederler, pek diğer liderlere benzemiyor Kılıçdaroğlu , üstelik  eşinin ,  Selvi Hanımefendinin elini öpen bir adam,  fark yaratıyor .

Sayın Gülten Kışanak ve Özlem Çerçioğlu’nu da ayrıca kutlarım, ve onlara güvenen  seçmenlerini.

Durumu kayda geçiriyoruz efendim.

sevgiyle...

necefugurlu@gmail.com

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN