forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

Estetikli Ünlüler ve Sacit Aslan

Aktif .

NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN

Sacit Aslan estetik yaptıran hatta kendini yeni baştan  yaptıran ama bunu saklayan ünlülerle ilgili çarpıcı, düşündürücü bir yazı yazmış. 

Okumanızı tavsiye ederim. (http://www.sacitaslan.com

Fotoğraflarını da koymuş  Deniz Akkaya’nın eski halini gördüm yenisi aklıma gelmez.

Yazısında  ;  ‘Fakat anlamadığım bir nokta var ki o da yaptırılan işlemlerin  saklanması. Tamam sen saklıyorsun da , güzel kardeşim bizim gözümüzü ne yapacaksın ? Hafızalarımızı mı sileceksin’ cümlesine dikkat çekerim.

Gene  Sacit Aslan’ın   ‘Allah gecinden versin emri hak vaki oldup huzura çıktığımızda , Allah yarattığı kulunu tanımayacak ‘Ben böyle bir şey göndermedim’ diyecek ...Bunlar hala ‘ Bende estetik var ama çok az ‘ diyorlar ‘   cümlesine çok güldüm ve bir kere daha düşündüm.

Algıladığım kadarıyla   Sacit Aslan  yaptırılan estetiklerden çok doğruyu söylememelerine  , onları sevenlerin zekalarıyla alay edilmesine takılmış haklı olarak.

Medyamızın  ikonları ;  ne ve kim oldukları , yaptıklarıyla değil uzun bir süredir ne olmadıklarıyla şöhret kazandılar.

Ameliyathanelerde üretilen , kimbilir kimin zevkine ve modasına göre , birer ‘Güzel ama Frankeştayn’lar ‘  olarak piyasaya sürüldükleri bir sosyolojik gerçek.

Yaşlılığa karşı mesleki ömrünü uzatmaya , rolü icabı  estetik ameliyatla fedakarlık yapan   oyuncuyu bir nebze anlayabilirim, ama gençliklerinden beri  estetik ameliyatlarla ömür geçirenleri anlamak zor .

Devamlı hastalık uyduranları duydum meşhur   Munchausen Sendromu , bu tür hastaların çok zeki gözlemcileri  kandırabilecek kadar zeki olduğu ve psikiyatrik bozuklukları olmadığı biliniyor.

Bizim estetik ameliyatları ile  baştan yaratılanların  sendromu bu değil, yaradılışlarından farklı , toplumun istediği birbirine benzeme  hastalığı mı  desek  acaba , çünkü  aynı yüz , kaş yapısını , dudak dolgusu uyguluyorlar. 

Ama anlaşılması daha zor olan onları bu hale getiren , çünkü talep var,  bir düzenin olması, bu durumu  inanılmaz bir sapkınlık olarak görüyorum .

Porno dünyasında bazı kadınları sapkın zevkler için  sözde estetik operasyonlarla ne hale getirdikleri  haberleri içler acısıdır , aşırı silikondan ne hale gelenlerin resimlerini görüyoruz.

Elbette bizim şöhretlerle aynı durum değil ,  en azından onlar beter olurken bizimkiler daha iyi olduklarını düşünüyor ve toplum tarafından itibar kazanıyor ve kabul görüyorlar.

Daha iyi mi olmuşlar sorusu göreceli , bu kadar değişmeyi göze aldıklarına göre demek ameliyat öncesi kendilerinden hiç memnun değillerdi, kendisiyle barışık olmayan insan acı içindedir estetik iyi gelmiş olabilir mi bilmiyorum.

Beni sevmeyin, benim ameliyat masasında yapılmış versiyonumu sevin deseler sorun yok ama bunlar ben böyle doğdum diyince hakikaten insan aptal yerine  konulmuş hissediyor.

İşin karşılarındakini aptal yerine koyma noktası ise sıkıntı verici  .

Bir hastalığa toplumu ortak etmek , ya da bir toplumun  hastalıklı bir isteğine cevap vermeleri ne iştir yahu.

Yoksa ; bizleri aptal yerine koyan öyle çok şey var ki ülkemizde .

Aptal yerine konularak  para kazanılan bir ülke burası , onlarda paylarına düşeni alıyorlar diyip geçebilir miyiz ?

Siyasette , hukukta, ev alırken, satarken, vergi öderken, bir malı alırken, benzin doldururken ...say say bitmez aptal yerine konulduğumuz yerler .

Yetmez ama evet diyenler bile kandırıldıklarını söylüyorlar , demek onlar da aptal yerine konuldular. 

Ülkenin, medyanın köşe bucak sahibi, seçilmiş, en akıllı insanlarıydılar.

‘Yanılmışız Arkadaş’ çılardan sevgili Perihan Mağden bir röportajında gençlerden ümit var olduğunu söylemiş , Beren Saat , Şahan’ı örnek vermiş, ikiside üniversite mezunu  demiş . Umutlu olmasını önemsedim değer verdiğim bir insan Mağden, uzun bir ayrılıktan sonra onda da bir kabulleniş , bir  Polyanna pes etmesi, hani tecavüzü önleyemiyorsan bari zevk al felsefesi sezinledim haklıdır da .  

 Acun bile tazminat istiyormuş bir yazısından  dolayı  ödeyecek gazete yoksa baş etmek zor iş. 

Bu düzene Mağden  kalibresinde bir yazarın Karun’ın  Hazinesi olsa yetmez. 

Lakin Müttefik oluşturmada    , Floransa’ yı kurtarayım derken Napoli ile ittifak kurmak ne kadar güvencelidir bilemiyorum . ( Bakınız Da Vinci’s Demons 2.sezon 3. bölüm )

Bu iki değerli sanatçımıza gelince ;

Malum ülkemizde artık üniversiteler aldı yürüdü, hatta ‘çocuk üniversiteleri’  da açılıyor 

bunlar çok güzel parlak fikirler , ilkokulları  kaldırdılar  , orta eğitimi de herhalde kaldırmaya niyetliler ki bu da çok güzel bir fikir  direkt üniversite en iyisi.

Aslında doğuştan titr vermek daha da iyi . 

Çocuk doğunca bokuna bakıcan, adam olacak oradan bellidir derler mimar, mühendis, hakim, avukat, oyuncu , gazeteci, paparazi  neyse hakkını baştan teslim edeceksin. 

Ha büyüdükten sonra  seçilmiş ha doğar doğmaz ....

Oyuncu , şarkıcılar için ileride surat verimli olmazsa  ameliyatla düzeltmek mümkün nasılsa. 

Ülkenin aptal yerine konulanları ;  tek teselliğimiz  bizi aptal yerine koyanlar gibi aptal değiliz hiç olmazsa., buna şükretmeyeceğiz de neye edeceğiz.

Aptallar ise  ne eğitim alırlarsa alsınlar  düşünmelerini sağlamak gene de mümkün olmuyormuş.

Sacit  Aslan yazısını  ‘Ayıp ve komik oluyor’ diye bitirmiş.

Ayıp kalktı , sadece  ‘ Komik Olmak ‘ kaldı Sevgili Sacit Aslan !

Derinlikleri olan bir yazıydı, Sacit Aslan’ı kayda geçiriyoruz.

Sevgiyle...

necefugurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN