forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

REZA ZERRAP olayını belli ki Amerikan Homeland dizisi çözecek

Aktif .

NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN

Önce , Kadıköy’ün özerkliği ve Tuba Büyüksütün yazılarıma gösterdiğiniz teveccüh için teşekkür ederim.

Sizlerden; Meselenin  özünü çözen ,  kafası saat gibi çalışan, kendini ifade edebilen  bunca  zeki, ve daha önemlisi iyi insanla  bu ülkeden umut kesilmez  dedirten  mesajlar  aldım.

Arada beni  çok iyi anladıklarını yazan , Tuba’yı kıskanmakla suçlayan üstün zekalılar da oldu tabii . Herhalde dizideki rol bana verilecekti son dakikada  vaz geçildi Tuba işi kaptı zannediyorlar ! 63 yaşındayım, aynı kulvarda değiliz kıskanılacak bir ‘üstünlük’ te  göremiyorum.

En komiği  ise fanları tarafından duyulduğunda ne hale geleceğimi düşünmek bile istemedikleri  linç şantajıydı.

Tuba Büyüküstün fanları benim yazıyı anlasalar zaten başta kendileri sonra memleket kurtulur yahu !  

Beni korkutmaya gelince, beni siyasi partilerin fanları, trolleri korkutamadı Tuba’nınkiler mi korkutacak, çok yaşayın emi  benim  güzel trollerim  ve sakın değişmeyin çünkü bir soap opera yıldızını eleştirilmesine  tahammül edemeyene  bu düzende ‘Aydın ‘ denir ! 

Ayrıca dizi kültüründen  faşizmin  birden fazla özelliğini üzerinde toplamış özel yaratıklar çıkması geri zekalılık dahil çok özel bir insanlık durumu .

Aman ha,  ileride büyük ilmi, sosyolojik araştırmalara  öncülük edeceksiniz  sağlığınıza dikkat edin ölçüyü kaçırmayın trolün fazla coşanı partisine ve yapımcısına  zararlıdır, keskin sirke ve küp ilişkisi....bu arada pirelerinize de iyi bakın , hangi pirelere mi poponuzda uçuşan pirelere .

Her kaostan bir düzen çıktığı gibi  elbette bir gün bu dizi rezaletleri  son bulacak.

Şimdilik ‘Düğün kurulsun nasılsa  oyuncu niyetine bir damat gelin buluruz’ şeklinde kurulan bu dizi düzeneğin kendine gelmesi ne zaman olacak  sorusunun cevabı ;

Ucunda sallandığı makro rezalet kolyesinin  zincirinin  bir parçası olduğu ortaya çıktığında  derim !

Şimdilik güvenceleri   iktidarın gık çıkaramadığı ve eklemlendiği  medya düzeneği .  Masumiyetlerini kaybetmiş Fan klüpleriyle  , aynı Ak  PArti gibi kendilerine bayrak sallayan  seçmenler bulmuşlar işi götürecekler öyle mi ?

Medya algı yönetir, ülke idaresini etkiler, halkı yönlendirir...

Fakaat  ülkemizi  bu dizilerin ve  fan kulüplerinin idare edebileceğini  düşünebilmek için -273 zeka gerekir  !

Bu arada 3. sezonu  İran Kara Para trafiğini keşifte ve  ortadoğuyu şekillendirmekte geçiren ‘Homeland’  dizisi kahramanları  gelecek sezona şu cümleyle girdiler ; 

‘İstanbul’da görüşürüz ‘ !

Ekranlarda  kendisini  Kanuni Sultan Süleyman’ akrabası zannedip ‘Atama Laf ettirmem ‘ mealinde  fenalıklar geçirerek TV tarihine geçen  daha sonra  Reza Zerrab’la  ününü pekiştiren   Bekir Hazar ‘ın  durumunu  dizide bakalım ne şekilde izleyeceğiz. 

Sahi neydi o program, sanki bütün gazeteciler kaçmış iş Bekir Hazar’a kalmış gibi görünüyordu ! 

Ve Bekir Hazar’ın  ‘Atası Kanuni Sultan Süleyman ’ sağ olsa torunu Bekir Hazar’ın İran irtibatlı  Azeri Reza’nın karşındaki halini görseydi , o stüdyodan kellesi koltuğunun altında   yürüyerek çıkmayan kalmazdı . 

Bekir Bey  ; Deden  Kanuni   Safevilere üç sefer yapmış Tebriz, Azerbeycan’ın büyük kısmı , Irak, Doğu Anadolu  Amasya anlaşmasıyla Osmanlı’ya bırakılmıştı. 

Hortlayıp gelse stüdyoya  sana  ‘Bilmez misin Bre Gafil Torunum ‘ demez miydi ?

Rahmetlinin torunlarına da ne yaptığı bilinir , Bayezid’in çocukları da yolcu benden duymuş olma !

Değerli bir dostumun söylediği şu sözlere kulak verelim  ;

‘ Eski Fransız eğıtim bakanının yazdığı bilim severler ansiklopedisinde değindiği kelebek teorisi düşünmeye değer, New York ta kelebeklerin uçuş yönünde ki değişiklik, Hindistan da bir hava akımı oluşmasına neden olabilir. ‘

Bizimkiler hala Karagül’de kardeş kavgası, 

Karadayı’da hakime hanımla kundurama kum doldu , 

Bula bula gene Dürenmatt formülü ; yıllar sonra kadın mahallesine döner ... canım Yasemin  Yalçın  ne yapsın ,  

Sanatçıların durumları da hazin , projeyi sahici buldum diyenler mi istersiniz, tutmuşa eklemlenip , çok beğendim döndüm diyenler mi, dolunay’cığım  ne  zaman gittin de geriye dönüyorsun diyeceğim kıyamıyorum. 

Çoktan tırstırıldınız  bari  susun . 

Ve en hazini Serpil Tamur’un  TEB ödüllerinde ekranda  söyledikleri, yanında Haldun Dormen duruyordu, şöyle söyledi Tamur  ; ‘ Sanatın ve sanatçının yok edildiği bir ortamda ödül almak.....’

İlahi , ilahi, ilahi  eşimin gözünün bebeği , dostu , toz kondurmadığı  Serpil Hanım , 

Ödüllerle mi var olacaksınız ?

Ne diyor Atatürk ‘Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. 

Sakarya Muharebesinde söylenen bu sözleri varın siz sanata , sanatçılara uygulayın artık , kimseye zararı olmaz.

Hukuk, demokrasi, özgürlük, adalet, yer ile yeksan olurken siz Haldun Dormen’le birlikte ödüllerle ayakta kalacaksınız, bu mümkün değil.

Siz bunu nasıl fark etmezsiniz , Hanımefendi Devlet Tiyatrosu Sanatçısı kişiliğiniz bir yana, halkımızın saygı gösterdiği ‘Milli Kahramanımız Polat’ın ‘ validesi sıfatınızla  oynadığınız diziyi seyretmiyor musunuz Allah Aşkına ?

Homeland 4. sezonu bekliyoruz aydınlanmak için, artık Amerikan dizisine umut bağladık çünkü bizimkilerin bir halt yapacağı yok. 

Reza Zerrap meselesini Homeland dizisinin  anlatmasını bekliyorum .

İster misiniz diziyi yasaklasınlar ?

EE bütün dünya izliyor , en son duyan kocalara mı döneceğiz ?

Kelebeklerin kanatlarında  çırpınıyor  dünya unutmayın.

Anayasa BAşkanımız Sayın Haşim Kılıç doğrusu herkesten yaman çıktı  olacakları algıladı ve uyardı konuşmasında.

Müthiş bir konuşmaydı CB adayı olursa , hukuk ve akılla yarışacak rakipleri, Sayın Kılıç  yenmeleri zor  bir rakip , bu daha bir konuşma , kimbilir daha neler var söyleyeceği.

Kutlarım.

Sevgiyle...

necefugurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN