forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

Bizim oyuncular CIA’in Rahmetli Kral Hüseyin’e ödediğinden fazla alıyorlar !

Aktif .

necef-ugurlu-650NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN

DBT programında Kadri Gürsel ve Abdülkadir Selvi birbirlerine girdiler ve tartışmaya Kadri Gürsel’in Abdülkadir Selvi’ye ‘aparatçik’ ve ‘iktidarın avatarı’  benzetmeleri  damgasını vurdu.

Malumunuz ‘aparatçik’ anlamı   herhangi bir politik oluşumun alt kademeli ve fonksiyonu maşalık  olan üyesi  demek. Avatar ise sanal bir kimlik, temsil için seçilmiş grafik görüntü.

Fakat kavganın en heyecanlı yerinde Nagehan Alçı  Kütahyalı’nın araya girip taraflara kullandıkları kelimelere dikkat etmeleri  ricası, programın seviyesinin düşürülmemesi hususundaki uyarıları ise insana ‘ sevsinler’  dedirtecek nitelikteydi. 

Malum ,  kendisinin Nazlı Ilacak’a saldırılarında seçtiği kelimeler, tehditkar uslup Maaşallah Hüseyin Rahmi’nin Farah Vapuruna son dakikada yetişen   ‘Kuyu Çıkrığı Dalkavuk Hasna’ya’ , ya da  Mürebbiye’de ki ‘ Iskatçı Hacer’ ‘e  parmak ısırtır ,  hakkını teslim edelim Nagehan Alçı Kütahyalı’nın bu manada edebi değeri ve sanal dünyada  avatarları var .

Böylesini bırakın Türk Medyası , dünya medyası belki  tanımadı , görmedi.

Abdülkadir Selvi ve Nagehan Alçı Kütahyalı’nın ikide bir Altan Öymen’e ‘Altan Abi’ hitapları ise ne anlam taşıyor anlaşılmıyor, akrabalıkları  ya da yakın dostlukları  filan mı var, işin içinden çıkamadım, ancak ‘Abi’ sözcüğünü ,  bir meslek büyüklerine saygıdan ifade ederken  kendilerini de gazetecilikte inisiye etmiş olduklarını mı vehmediyorlar acaba  ?

Lakin Altan Öymen’e abi diye hitapları onları gazeteci kılmaya yeterli değil.

Kaldı ki  Altan Öymen  bu hitaplarına yani ‘Altan Abi’ seslenişlerine henüz ‘söyle yeğenim’ diye cevap vermiş değil, yakınlığı  teyit eden bir cevap yok, susuyor.

Dönelim Kadri Gürsel’in  aparatçik, avatar meselesine .

Bir de  ‘Asset’  ler var.

Asset mal demek, mal ise alınıp satılabilen her türlü ticaret eşyası , insan ,hayvan dahil.

 Kelime afedersiniz fahişe, aşağılık, bayağı, kötü kimse anlamına da kullanılıyor.

Ancak gizli servisler , şirketler  ,  muhbirlerini, kendilerine çalışanları değerli varlıkları olarak nitelendiriyorlar  asset kelimesinin böyle bir nevi ‘ onurlandırıcı’  anlam yüküde var. Ve çok para akıtıyorlar assetler .  

Çeşitli anlamlar yüklü,  omuzları yükten  düşmüş  bir  kelime. 

CIA mesela çok önem  veriyor assetlerine  tabii lazım iseler , peki bir gün fonksiyonlarını yitirdiklerinde  ne oluyor ?

En azından , tesadüf o ki gazeteciler  tarafından  keşfedilip açığa çıkarılıyorlar .

Time dergisinde okumuştum   (Ekim 28 2009 -  Bobby Gosh)  CIA  Assetlerinin kısa tarihi diye bir yazı yazmış  , ohh bir güzel adamların resimlerini de koymuşlar , google’a yazın şak diye çıkarlar karşınıza . 

Yazıda adı geçenler   kimler derseniz ;

Dalay Lama’nın kardeşi Norbu , kendisi zaten tercüman olarak çalışmış CIA ‘de  sonra Çin’e karşı Tibet paramiliterlerine para desteği aldığı ağabeyi  tarafından açıklanmış yazıya göre, haa bu arada Tibetliler karıcaları rahatsız etmemek için inşaat yapmıyorlar durumu şehir efsanesi demek, Dalay Lama bizi yemiş !

Dalay Lama Paramiliter gruplara CIA’nin verdiği paralardan organizasyonuna aktardığını itiraf etmiş sonunda....

Karzai’nin kardeşinin 8 yıl CIA’den maaş aldığı yazılmış  New York Times tarafından , zaten onunda paramiliterleri var, hatta yerli hak ‘CIA’nin Piçleri ‘ adını takmış...

 

Mafyanın  ‘Yakışıklı John’ lakaplı Fidel Castro’yu zehirleme planları  yaptığı söylenen  fakat sonra  cesedi Florida açıklarına vuran gangster John Roselli de var listede.

Diem’in kardeşi Ngo Dinh  , o da paramiliter güçler kurmuş derken  ihtilal sonra bir suikast hakkın rahmetine kavuşmuş ...isimler arasında adı çıktıktan sonra ülkesini idare etmeye  ve kendisini savunmaya direnenler var, meraklıları okuyabilirler . http://content.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,1933053_1933052_1933042,00.html

CIA ise açıklamıyor resmen ama kem küm vaziyetleri , bunları niye  yazdım çünkü bunların açığa çıkmasında hep cesur gazetecilerin parmağı var.

Ve aralarında Nagehan Alçı Kütahyalı , Abdülkadir Selvi yok ,  Ertuğrul Özkök’de yok.

Ama öyle bir kişinin  CIA’den her sene 1 milyon dolar maaş aldığı resmen açıklanmış vaziyette ki , 46 yıl Ürdün’e hükmeden Kral Hüseyin 1957‘den  1977’ye kadar CIA’den maaşını almış !  

Her yıl 1 milyon dolar, haa bizim bölüm başı  60,70,90 bin alan dizi yıldızlarımızın aldıkları para ve reklam  yan gelirlerinin yanında ne ki  !

Sultan Süleymanın çakması kadar olamamış Kral Hüseyin.

 Koskoca Kral  ...üstelik adı çıkıyor, zaman zaman İsrael zaman zaman Araplar CIA’in şamar oğlanı (CIA Stooge) diye birde Rahmetliye  ad takıyorlar , değer miydi acaba    zaten 1977 de Carter parayı  da kesmiş.

Sahi bu haberleri biz niye duymadık, Ertuğrul Özkök cenazedeydi !

 Hürriyet farkı diye öğüne öğüne yazdılar, yok cenazde kahve mırra içtik, yok elimi o sıktı, Saraya adım atar atmazHürriyet, ABD Başkanı Bill Clinton'la burun buruna geldi diye .

Yazılar tamamda  (10.2.1999 ) ama esas haber yok TIME yazmasa öğreneceğimizde yok. Meraklısı hafıza tazeleyebilir ; http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=-62350

Böyle mi ‘Tarihin Tanığı’ olunuyor Türk Gazeteciliğinde. 

Oralara git yaza yaza bunları yaz.

Ben onu bunu bilmem ,  bunlar ince işler koskoca ABD, CIA beni aşar ama ülkemin Medyası aşmaz, aşamaz.

Ve   bildiğim bir şey varsa ,  Özcan Deniz yazılanlar doğruysa bölüm başı 96 bin lira alıyorsa  bir yılda 50 bölüm çekse  bu miktarı Kral Hüseyin’e CIA ödememiş yahu !

Bırakın  96 binle Özcan Denizi , Okan Yalabık , Burak Özçivit’in konuşulan ‘mütevazi’ ücretlerinin bir yıllık tutarı bile CIA’in Kral Hüseyine yılda ödediğinden fazla. 

Demek ki bizim tv yapımcılarının bütçesi CIA’den kat be kat fazla.

Bravo, büyük girişimciler , sektör yırtmıştır.

Şiiri yazıyorum beni yüreklendiren okuyucuları ve Kadri Bey dostumu güldürmek için

Buyurun buradan  yakın

Medyamızın haline bakın.

Dizilerimiz birer inci

Arap Dünyasında birinci.

Lideriz Ortadoğuda  dizilerle , ha gayret  13 bölüm sonra 

bekleyin bütün ortadoğu geçecek elimize !

Karşımızda ne CIA durur  ne KGB..

Araplar 

Hayranlar dizilerdeki yaşam biçimimize

Deniyor ki etkileniyorlar baka baka bize

Lakin dizileri onlar izledikçe

Bizimkiler onlara benzeyip örtünmekte.

Bir rivayet birileri bize kıçıyla gülmekte.....

Aparatçikler, avatarlar, assetler , oyuncuları ve bu büyük komediyi  

Kayda Geçiriyoruz

sevgiyle

necefugurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN