forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

Ali Bulaç ve kendi tabiriyle ‘Hıyar’ İsmet Berkan

Aktif .

NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN 

Ülkemizde başı sıkışan erkekler  daima kadına sığınırlar. Politikacılar, köşe yazarları, kanaat önderleri hepsinin   başları sıkışınca sığındıkları kadındır , istisnalar kaideyi bozmaz.

Bu ülkede sanıldığı gibi etnik, mezhep savaşlarıda çıkmaz çünkü oradada zavallı kadınlar imdada yetişir  büyük aşiret kavgaları ailelerin kız alıp vermesiyle yatakta biter, gene kadına sığınırlar .  

Din üzerinden siyaset yapanlar  başörtüsüne , Atatürkçü geçinenler bikinililere sığınıp bunun üzerinden parsayı toplarlarken bunları tedavi ettirmek yerine  işi seyrede seyrede  İsmet Berkkan ve Ali Bulaç’ın memleketi kadınsız  köye döndürüp sopasız dolaştıkları  günlere geldik.

Kadına sığınma  bu ülkenin bulaşıcı  bir erkek hastalığıdır .

Kadınların bu gerçeği bile bile ,  yaşamak için ,  suskun kalmaları  insanlık onurunu  kırıcı bir itaattir , feminizmle alakası vardır, yoktur önemli değildir. 

 Ne yapsınlar dayak yiyip ölsünler mi, meclisteki kadınlar buna bir çare bulmak yerine niye susarlar ve memleketin birinci meselesi yapmazlar diyeceğim ama ; muhtemelen  onlarda kimbilir neler çekiyorlardır, bir tanesi eşinden  dayak yemişti bu bildiğimiz elbette ,  dedikodusu ayyuka çıkmış ama ifşaa olmamış kimbilir daha neler var , neyse sıraya girip kadın milletvekiline geçmiş olsun demişlerdi, ellerinden gelen budur.

Ekonominin güya  çok iyi,  dizilerimizin  satıyor, Arapların dizileri izliyor olması  ,   İstanbul’un orta yerinde  Venedik , Toscana yapmış olmak   gelişmişliğin göstergeleri  ise AB’ye girmeyi çok bekleriz, çünkü  ;

 AB’de Venedik Venedik’te Toscana Toscana’da. 

 Uygarlık  kendiyle, kadınlarıyla barışık . 

Kimsenin ülkesini  Disneyland’a çevirenlerle yaşamaya niyeti yok.

Lafı uzatmıyayım  dün gene  Ali Bulaç kadına sığındı. Bunu hep yapıyor, iki ara bir derede kaldığı anlarda mutlaka kadını din üzerinden aşağılayıcı ve kendine göre Kuran’ı  alnına siper edip ‘tartışılmaz’ kadın meselesini gene ortaya attı, dolaptan temcit pilavını çıkarttı kendi yiyorsa bu bayat temcit pilavını afiyet olsun midesine otursun.

Neymiş  Ali Bulaç’a  göre feminist kadın Müslüman olamazmış , feminist ve ben Müslüman’ım diyen kadınları   Adeta  Ali Papa afaroz ediyor , yanlış zamanda  ve yerde  doğmuş Ali Bey , Salem ve Massachusetts ‘de  16. yy sonlarıyla   17. yy başlarında doğacak adammış, şöyle güzelce cadı avı yapsın bizde  Ali adlı bu badireyi  başımızdan savmış olurduk. 

Gerisini  Gülen Hareketinin  Entellektüel birikiminin insafına  bırakırım, yakıştı mı size böyle bir zamanda bu polemik ?

Dikkatler hooop Ali Bey’de , anlaşılan Gülen Hareketinin tek sorunu Ak Parti değil, Ali Bulaç  gibi çok daha  büyük sorunları var . 

Birinden kurtulurken  öbürü filizleniyor sizde Allah Aşkına , bari   bir tabela yaptırın  ‘Harekete Arızası Olmayan Giremez’ diye.

Artık erkeğin fıtratında 4 eş almak varmış, kadının fıtratında  yokmuşlara girmek istemiyorum.  

Ali Bey herhalde  etrafında çorap değiştirir gibi eş değiştiren kadınları görmüyor, 7 Kocalı Hürmüz’ü ise izlememiş !

Çok eşlilik fıtrat , yani mizaçla değil ahlakla ilgili , neyse kendisine Barzani yasalarıyla rahat edeceği toprakları tavsiye ederim, malum yemeyip içmeyip çok eşlilik ilk çıkarttıkları maddelerden biriydi.

Ali Bey’e sinirlenirken beterin beteri varmış ;  İsmet Berkan  Gezi  Sürecinde Türbanlı bir kadına  şiddet uygulandığı iddia edilen görüntüleri izlediğini söylemiş ortalık birbirine girmişti. 

Şimdi ;  kendisiyle yapılan söyleşide  Berkan   ‘ Benim hıyarlığım atmamalıydım o tweetleri ‘ diyor. Ve tweetleri attığı masanın niyeyse kenarını gösteriyor (!) .

Yalan söylediği için özür dilemiyor, tweetleri attığı için kendisini ‘hıyar’ ilan ediyor.

Berkan İktidarın takdirini almış bir gazeteci ki  ; TRT’de program yapar, çoluk çocuk aynı zamanda müesses nizamda istikballeri müemmen edilmişlerden olup elbette ne tesadüfdür ki  babaları değil kendi kabiliyetleriyle para kazanmaktadırlar .   Berkan da tesadüfen işlerinin aile boyu  tıkırında olduğu  bir  dönemde , görmediği görüntülerin varlığına Ak Parti lehine yalancı şahitlik etmiştir.

Sen bırak kadınlarla uğraşmayı, buna  ne diyorsun Ali Bey ?

Berkan kendi tabiriyle hıyar olabilir , ama biz hıyar değiliz esasen elimizde son kalan fıtratımızdaki  bu insan olma bilinci , ahlakı .

Röportajın sonunda  bir de bu meseleyi aşmış , ‘ ... ne olduysa oldu , ben geçtim oraları çoktan ‘ diyor .

Buyrun  ‘Hıyar Bey ‘ ,  Geçin, siz önden biz arkadan geliyoruz.

Cumhuriyetimizin mümtaz medyasının  bu  iki mensubunu kayda geçiriyoruz.

İkiside kadınlara sığınmanın son örneği.

Amma İsmet Berkan’ı   Halk TV’de ele alan Ayşenur Aslan ve Erol Mütercimler’i de saygıyla selamlıyoruz.

Nihayet medyada bir kadın   devreye tekrar girebildiği   bir kanalda ‘dur’ dedi, o da Ayşenur Aslan .

‘Gün Olur Asra Bedel ‘ o gün bu gündür Ayşenur  Aslan  kutlarım.

Sevgiyle...

necefugurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN