forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

Ekranlarda CHP ve Kılıçdaroğlu’na Nezaket Dersi...

Aktif .

NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN 

Hayatım şu milletin yüzünü güldürmek için yazmakla geçti. Yurttaşlık görevlerim sınırında, haddimi  bilerek , memleketi idare etme sevdasına düşmeden demokrasiye bu yolla katkıda bulunmaya çalıştım. 

Yürekten söylenmiş pervasız sözler yazdım durdum, politikada yer almak gibi bir isteğim hiç olmadı.  
Bu gün de  bu  duygularla  yazıyorum , Yemin ve Devir Teslim Töreni esnasında  ekranlardan  gözüme  çarpanları aktarıp takdirlerinize sunmak  isterim.
Öncelikle CHP ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun   son derece tutarlı tavrı karşısında meseleyi görmezden gelip nezaket dersi vermeyi tercih edenler dikkat çekiciydi. 
Başta  Selahattin Bey’in  CHP’ye nezaket dersi  dikkat çekiciydi  , bazı bölgelerimizde PKK nın kimlik sorması hangi nezakete sığıyor  umarım onları da uyarır .
Amma  günün canlı yayınlarının  bir diğer  ‘Nezaket Kralı‘  Yavuz Donat’tı .
Bembeyaz  takım elbisesi  yuvarlak gözlükleriyle pek şıktı Yavuz Bey , ( erkekte bu kıyafet  bana hep  müstemleke valilerini  hatırlatır ) .
Uzun uzun devlet gelenekleri  hususunda ders verdi.
Bununla yetinmeyip geçmişte birbirlerini acımasızca eleştirip   daha sonra marifetmiş gibi el sıkanlardan  örnekler vererek  geçmişte kimin  ne kadar istirkrarsız bir siyasi çizgi izlediği hususunda hafızalarımızı tazeledi, bu bakımdan çok iyi oldu, gençlerde öğrenmiş oldular lakin esas maksadı bu değildi.
Günün sevincini doya doya bütün öğleden sonra yaşayan  medyamızın sempati güzeli Oğuz Haksever’di. 
Gitgide  daha sempatik bir hal alıyor Oğuz Haksever, Gezi olaylarında başlayan sempatiklik çizgisi yemin töreni ve sonrası yayınlarda doruktaydı .
CHP’lilerin protestosu hakkında söyledileri ise ‘beklentimiz bu değildi’ şeklindeydi, CHP Oğuz Hakseverin beklentilerine uygun hareket etmemiş bulunuyor hımmmm ....Lütfen CHP önce Oğuz Bey’e sorun ne bekliyorsun diye .
Oğuz Haksever kendisini konuşarak ara doldurma  zorunda hisseden bir yayıncı,   konuşacak konu kalmadığından herhalde, uzun bir süre atları anlattı , bir ara ‘Yılkı At’ da anlatacak gibi geldi  ama sonra insanlara geçti.  
Sonlara doğru Sayın Abdullah Gül ve eşinin arkasından söyleyecek laf bulamadığından mı nedir , ki böyle durumlarda doğal olarak mevzuu ve laf icat etmek durumu içerisine giriyor   Çankaya’nın sanat kültür alanındaki büyük atılımlarını Ahmet Kaya’ya verilen sanat ödülüyle  izah etmesi ayrıca  kayda değer performanslarından biriydi. 
Bu konuda daha önce de yazdım, Ahmet Kaya’ya yapılanlar tasvip edilemez ama  bu muameleye maruz kalmış  olmasıyla Sanat’ın ne alakası var .  
Basının  , Serdar Ortaç  , Özkök  ve o gece  susan , susmayan bağıranların gadrine uğradı diye Rahmetli Kaya’ya   Çankaya Sanat ödül  niye verir acaba ?  
Bu  da Cumhuriyetimizin   gizemli hareketlerinden biri olarak geçecek tarihe.
 
Abdurrahman Dilipak  ise coşmuştu ,   gün  ‘ Yusufun kuyulardan çıkıp Firavun olduğu günmüş ‘ onlar için ,  mealinde sözler söyledi  !
Onlar kim, ne Yusuf’u ne Firavunu  bu Cumhuriyetimizin  Cumhurbaşkanlığı devir teslim töreni   Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın böyle dostları varsa düşmana ihtiyacı yok demek .   
Cumhurbaşkanını  durup dururken Firavun ilan etmenin ne alemi var anlamadım  , hangi Firavunu halk seçti ki  saniyen .  
Sayın Cumhurbaşkanı neden Yusuf olsun belki ileride anlatır Dilipak...
Tarihten metafor kırıp sarma  huyu hastalık haline geldi Ak Parti Partizanlarında .
Ayrıca sürekli babalarının malıymış gibi mısraları alıp tornistan ediyorlar , retorik sıkıntısı var gibi duruyor , illa şiirsel konuşmalar yapmak zorunda değiller .
Ayşenur Bahçekapılı  Cumhurbaşkanı ve eşiyle bıdı bıdı yürü , bıcır bıcır  konuşa konuşa yürürken pek mutluydu, nedenini anılarında yazmasını bekliyorum. 
Emekli Askeri Hakim Faik Tarımcıoğlu’nun coşkusu   ise  bir başkaydı !
Allah ömürler  versin onunda tesadüf   doğum günü değil miymiş , artık  70 yaşına bastığı  bu günü gördükten sonra gönül  rahatlığıyla   öbür tarafa gidebilirmiş  ! 
Kanal A’ya Fatin dağıstanlı’ya konuşan Tarımcıoğlu nereden nereye lafı   9 Mart Avcıoğlu ve askerlere  getirmesin mi !
O gençler kanmışmış  ama şimdiki  gençler nereden nereye gelmişler , hoppalaa.... gençlerin geldiği noktadan anlaşılan çok mutlu Tarımcıoğlu.
Malum 9 Mart başarılı olamadı, 12 Mart oldu iyi mi oldu ?
Avcıoğlu’nu  tanıyan en genç benim yaşımda telaşlanmayın efendim kaldı ki   Samir Amin okuyanlar bilir , 9 Mart’ın analizinde   sizden farklı düşünüyor  .  
Tarımcıoğlunu son yıllarda Gülen Hareketinin Kanalllarında  özellikle Avni Özgürel’in  programının sık , vaz geçilmez konuğu olarak defalarca izlemiştik , şimdi rica etsek bir program daha yapsalar , Tarımcıoğlu karşısında sağ kalan sağlam bir 9 Martçı ve hatta 
hatta yiğidi öldürüp hakkını veren bir istihbaratçı,  Mahir Kaynak neden olmasın, ki Tarımcıoğlu ‘nun sözleri ne anlama geliyor anlayalım.
 
Yooo gitmek yok sayın emekli askeri hakim Tarımcıoğlu , neden bu  sözleri sarfettiğinizi anlatmadan .  Anlatın, tartışılsın  sonra  yolculuk nereyeyse  buyrun  uğurlar olsun  kalın diye ısrar yok bizde.
 
Bu  özel günden  bana kalan soru ise  , Sayın  Cumhurbaşkanını halk seçtiyse neden mecliste yemin ettiği  hususudur .
Halka etseydi yemini , ABD Başkanları   bahçede halka yemin ediyorlar , hatta Obama yeminde aksama olunca ertesi gün  yemin yenilenmişti. Neyse bir dahaki sefere ....
Adını  hatırlayamadığım  bir başka Ak Parti düşünürü  bahçeden canlı yayında  Cumhurbaşkanımızı  halk sahici buluyor   teşhisinde bulundu  , sanki diğer cumhurbaşkanları mahsuscuktan yapılmış  gibi oldular   
Ayrıca yeni Cumhurbaşkanımız halkın beklediği, istediğiymiş , biraz istek parça gibi oldu yorum .
Bir ara salonda Nabi Avcı’yı gördüm , Dış İşleri Bakanı olmasını çok istiyorum belki garibin duası kabul olur Nabi BEy uzaklara giderse çoluk çocuk evlerinden kilometrelerce uzak İmam Hatiplere gitmek zorunda kalmazlar. 
Ekranlarda durum  buydu .
‘Kısa bir aradan sonra devam edeceğiz’  cümlesi çok kulllanıldı. 
Her seferinden , ne yalan söyleyeyim içimden ‘Kısa bir aradan sonra hiç dönmeseniz , pılıyı pırtıyı toplayıp artık  gitseniz , böyle olmuyor ‘ diye geçti.
Ama söyleyemedim, ekran ‘Kibarcık’ları kızar sonra , malum devir nezaket dersi alma zamanı . 
Ne zaman Hukuk ve Demokrasi dersi vermeye kalksa CHP, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu nedense hemen  ‘nezaket dersi’  hocaları zuhur ediyor.
Bende Kayda Geçiriyorum, Elimden gelen budur.
Sevgiyle

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN