forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

Aylin Nazlıaka, Seda Sayan, Zara

Aktif .

NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN

Seda Sayan’ı  yapmış olduğu  uygunsuz yayından  dolayı haklı olarak  eleştiren  CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka’ya Seda Sayan üslubuna göre cevap vermiş, şaşırtıcı değil. 

Kamu yayıncılığı sorumluluğundan uzak yayınlar yıllardır yapıyor, Seda Sayan’ın 16 yaşındaki Gülten’i annesinin feryatları arasında kuma gittiği adam ve hamile karısı ile ekranlara çıkardığını  unutmayın,  gönüller bir olmuş ne var bunda mealinde birde konuşma yapmış üstüne üstlük king size yatak hediye etmişti.

Şaşırtıcı olan Sayın Nazlıaka’nın  gereğini yapmak dışında Seda Sayan’ın  telefonuna  cevap verip muhatap olması.  Sayın NAzlıaka sizin muhatabanız yayın kuruluşudur, bunca yıldır bu tür yayınlara ve imtiyazlı Seda’ya yol  veren… CHP hukuk mücadelesi verirken ekranlarda  mahkemeler kuranlar var bu gücü imtiyazı nereden alıyorlar mesele budur .

Önerim CHP’nin medya takip kurulu kurması ve medyayı iyi bilenlerin bilgi ve birikimlerine baş vurması.

Çünkü Medya felaketleri bunlarla sınırlı değil ve ne yazık ki siyasi partiler  direkt siyaset içeren programlar ve  kendilerine ayrılan süreler dışında medyayı takip etmiyorlar.

Halbuki başta diziler ve bu programlar içinde asıl ‘siyaset’ gizli.  Özellikle Ak Parti iktidarında çığırdan çıkmış durumdalar  ve  ne işler dönüyor ekranlarda.

Diğer bir şaşırtıcı yan Sayın Gökçek’in ‘Helal Olsun’ diyerek Seda Sayan’a destek olması !

Yakışmadı başkentimizin  belediye başkanına  , üstelik kendisini gazeteci ve oğlunu yayıncı olarak tanımlıyor, hiç yakışmadı.

Sayın Kılıçdaroğlu haklı olarak sivil toplum kuruluşlarını , meslek birliklerini  duyarlı olmaya çağırırken unutulmamalı ki  onlarda bu medya kaosunun girdabındalar.

Ancak , bu programları ayakta tutan dikkat çekmek için uygunsuz yayıncılık yapmalarının önünü açan zihniyet  önemli olan  , getirdikleri rating filan  değil, örneğin  söz konusu program 27. Olmuş.  Dizilerde de aynı şey söz konusu, düşük rating, share ile  birinci, ikinci, üçüncü olmak  reklamcıya yetiyor !

Reklamlar bu programların hamisi iseler güzel , o zaman  kamu yayıncılığına uygun olmayan bu tür programlara reklam veren ürünleri demek ki boykot edeceğiz.

Bu ülkede  margarin, mısırözü yağı kakalamak için canım zeytinleri, zeytin ağaçlarını kötülemek için ‘Zeytinyağlı yiyemem aman , basma da fistan giyemem aman ‘ diye  kırk yıllık ‘Kaldım duman içi dağlarda ‘ türkünsün bile ırzına geçildiği düşünülürse iş derin , basit değil ve azıttırmış durumdalar.

Bakın 5 Eylül 2007 de  Zara bu türküyü Nazilli konserinde söylüyor, http://www.youtube.com/watch?v=ECPd_dvhEIE

bilmem konserde Nazilli’liler başlarına gelenin farkında mıydılar, 2002 de  kapatılan o efsane basmaların yapıldığı ve 66 yıl hizmet veren fabrikalarının ardından Zara’nın  oynak hareketleri eşliğinde  zil takmış oynuyorlar mıydı , buradan Halk iradesini alkışlayan Selahattin Beye saygılar sunarım  , buna ötenazi alkışı diyelim daha iyi.

Efendim medyamız  trene bakar durumda, ülkemize sürekli boru döşenme halinde , devamlı boru hatları, boru döşemeler. Ne var ki borudan geçenin ne geldiği  ne  gittiği  yer bizim kontrolümüzde değil. Sadece boru bizim, boruyu kapattım don , veya açmıyorum  dersek  dünyanın geldiği bu noktada insana ‘Aldın mı boruyu haydi şimdi git gez koruyu’ demezler mi ?

Buna vesayet denmezde ne denir ?  Eleştirdikleri kelimeyi   doğru söylemekten aciz  ‘veseyet’ diyip durup  uçaklarda poz veren gazetecilere kapak olsun .

Zeytin ağaçları, basma fistanlar bizimdi.

Zara kardeşin  reklamını yaptığı tavuklar helal mi bilmem, her kesimden önce besmele çekiliyor mu bilmem , binlerce tavuk kesiliyor  zor iş.

Lakin Kapatılan basma fabrikası  sonrası  Nazilli konserinde oynaya oynaya söylediği ‘Zeytinyağlı yiyemem aman, basma da fistan giyemem aman’ helal bir türkü değil. Cumhuriyetin hakkını helal etmediği ne türküyü, ne söyleyeni dinlerim ne tavuğunu yerim.

Durum budur sayın Nazlıaka.

Sevgiyle kayda geçiriyorum , elimden gelen budur.

necefugurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN