forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

YENİ STAR NASIL BİR GAZETE OLACAK? KARAALİOĞLU YENİ GAZETESİNİ ANLATTI...

Aktif .

mustafa_karaaliogluStar gazetesi Genel Yayın yönetmeni Mustafa Karaalioğlu, yönettiği gazetenin tepeden tırnağa değişeceğini ve yeni Star'ın nasıl bir gazete olacağını Marketing Türkiye'ye anlattı. Karaalioğlu gazetenin yeni sloganın 5N 1K 0T olduğunu açıkladı. Peki nedir bu 5N 1K 0T...

HABER MANTIĞI DEĞİŞİYOR

Eski Star'ı tarihe gömen bir gazete olacağını ifade eden Karaalioğlu: "Logonun rengi değişiyor, kırmızıya veda ediyoruz. Mizanpajda Avrupai bir beyazlık fakat Türk okurunun alıştığı haraketliliğini içeren yeni bir tasaraıma gidiyoruz. Yeni gazete, piyasada olan 38 gazetenin tamamından bir bakışla ayırt edilebilecek, çok rahatlıkla ve gururla taşınabilecek bir sunum arz ediyor. Sadece mizanpajı değil haber mantığı ve haber felsefesi de değişiyor." dedi.

SLOGAN 5N 1K 0 TEKZİP

Gazetenin yeni dönem sloganını ilk kez açıklayan Karaalioğlu: "Yeni dönem sloganımız 5N 1K 0 Tekzip olacak. Kimsenin hiçbir kurumun, hiçbir kişinin, farklı ideolojik ve etnik anlayışların hakkının yenmeyeceği bir döneme başlıyoruz." şeklinde konuştu.

HER GÜN BİR RÖPORTAJ

Türkiye'nin sadece Ankara ve İstanbul'dan oluşmadığını ifade eden Karaalioğlu, ülkenin her yerindeki sorunları, dertleri ön plana çıkaracaklarını belirtti. Kültür Sanat sayfalarının geri geleceğini söyleyen Karaalioğlu her gün en az bir röportajın da gazetede bulunacağını belirtirken spor ve ekonomi sayfalarının ise yapılacak ataklarla daha da güçleneceğini vurguladı.

KIRMIZI LOGO DEĞİŞİYOR

Star Gazetesi'nin yıllardır kullandığı kırmızı logonun çok güçlü çağrışımları olduğunu avantajlarının yanında dezavantajlarının da bulunduğunu ifade eden Karaalioğlu, yeni logo ile bütün olumsuzlukları ve kafa karışıklıklarını da ortadan kaldıracaklarını belirtti.

Karaalioğlu ayrıca Star Gazetesi'nin yeni yüzünün medyada herhangi bir gazete gibi değil Türkiye'nin iyi ürünlerinden biri olacağını ve öncü özelliğini taşıyan iyi bir iş olacağını belirtti.

İşte Karaalioğlu'nun anlatımıyla Yeni Star gazetesi...

 


DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN